Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogos-e a büntetésem?

Jogos-e a büntetésem?

Figyelt kérdés
Budapestről Sopronba utaztam, Győrnél át kellett volna szállnom, de elaludtam a vonaton. Mire felébredtem a kalauz széles mosollyal közölte, hogy érvénytelen a jegyem, és fizessek 2750Ft-ot Győrtől-Szombathelyig. Nálam nem volt annyi pénz, így kértem egy papírt utólagos fizetésről, és közölte, ha 3 azaz három napon belül megfizetem, akkor az összeg nem változik. Ezek után még Szombathelytől-Sopronig is kénytelen voltam még egy jegyet vásárolni 1300Ft-ért. Másnap mentem kifizetni a 2750Ft-os menetjegyet, ahol még 2600ft pótdíjat is felszámoltak. Szuper! Szóval nem vagyok az a csaló fajta, mert volt jegyem 4525Ft-ért vettem tehát kilométerben duplán megfizettem az utat, és még közölték, hogy örüljek, hogy nem 8000Ft a pótdíj... Mellékesen megjegyzem, hogy a velem szemben ülő kis hölgyet is megbüntették, mert nem volt pótjegye az adott szakaszra... Akkor kérdem én miért nem automatikusan adják??? Ha kell, akkor miért nem veszi a fáradságot az az ostoba pénztáros, hogy megkérdezze? Vagy?

2013. okt. 3. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Amióta nem kilométerövezetre, hanem konkrét útvonalra szól a jegy, sajnos védhetetlen szituáció."


Ez most komoly? Legutóbb még (igaz már vagy 2 éve) amikor utaztam, csak km volt a jegyen. Már a vasút is szivat?

Úgy látom megint kell egy kicsit vonatoznom...

2013. okt. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg jogos, de elég szemét volt a kaller. Ebben a helyzetben kizárt, h szándékosan csaltál volna, csak büntetni akart.
2013. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!