Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogos-e a büntetésem?

Jogos-e a büntetésem?

Figyelt kérdés
Budapestről Sopronba utaztam, Győrnél át kellett volna szállnom, de elaludtam a vonaton. Mire felébredtem a kalauz széles mosollyal közölte, hogy érvénytelen a jegyem, és fizessek 2750Ft-ot Győrtől-Szombathelyig. Nálam nem volt annyi pénz, így kértem egy papírt utólagos fizetésről, és közölte, ha 3 azaz három napon belül megfizetem, akkor az összeg nem változik. Ezek után még Szombathelytől-Sopronig is kénytelen voltam még egy jegyet vásárolni 1300Ft-ért. Másnap mentem kifizetni a 2750Ft-os menetjegyet, ahol még 2600ft pótdíjat is felszámoltak. Szuper! Szóval nem vagyok az a csaló fajta, mert volt jegyem 4525Ft-ért vettem tehát kilométerben duplán megfizettem az utat, és még közölték, hogy örüljek, hogy nem 8000Ft a pótdíj... Mellékesen megjegyzem, hogy a velem szemben ülő kis hölgyet is megbüntették, mert nem volt pótjegye az adott szakaszra... Akkor kérdem én miért nem automatikusan adják??? Ha kell, akkor miért nem veszi a fáradságot az az ostoba pénztáros, hogy megkérdezze? Vagy?

2013. okt. 3. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Két lehetőség van, vagy vonattal utazol és akkor elfogadod a szabályokat, vagy nem utazol vonattal. Innentől fogva a büntetéed jogos, mert megszegted a szabályokat. Ez van, néha van tanulópénz.
2013. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A kalaúzok tudod hány elalvás miatt tovább utazó utassal találkoznak? Rengeteggel. Mellesleg ők jutalékot kapnak a büntetések után, azért a mosoly, azért örült. A pénztárosok meg sztem össze is játszanak ezekkel. Mondjuk ilyen fos fizetések mellett amit kapnak ezek, én semmin nem lepődök meg.
2013. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ebben nem értünk egyet... Szerintem a rablókat, csalókat kellene ilyen szinten büntetni... Mert ugye, ha 3 napon belül befizetem a jegy árát, akkor miért kapok még + büntetést??? Nem lógtam jegy nélkül!!! Csak hibáztam egy picit, na ezért ilyen ez az ország. Hibázol fizess!
2013. okt. 3. 19:28
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem kellet volna elaludni...
2013. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
A kalauz nem tudhatta, hogy nem vagy csaló. Ugyanis a csalók pont ugyanígy viselkednek. Ártatlanságot színlelnek és a jóindulatra apellálnak. Ami az emberekben megvan, de előbb-utóbb elfogy. Ezért ilyen ez az ország, mert sok a csaló.
2013. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kalauz pont tudta, hogy nem vagyok csaló, ugyanis Sopronig szólt a jegyem!
2013. okt. 3. 20:16
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Mióta szólnak a vonatjegyek konkrét városokba? Már nem kilométerre adják?


Mert ha még a régi rendszer van, akkor jól átbaszott a jegyvizsgáló, ugyanis a két uticél között csak 28 km és 120 Ft a különbség menetjegy árban! Szerintem elég lett volna egy 30 km-es kiegészítő jegy is egy fél doboz cigi áráért!

No meg persze az új jegy Sopronig, de az már más tészta...

2013. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kovpet ***** válasza:

"Szerintem a rablókat, csalókat kellene ilyen szinten büntetni"


Még csak az kellene, pár ezressel? Őket sokkal jobban kell büntetni. Szerencsére ez így is történik (jó esetben).

2013. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amióta nem kilométerövezetre, hanem konkrét útvonalra szól a jegy, sajnos védhetetlen szituáció. Én mondjuk a nagy kerülő miatt megfontoltam volna a visszafordulást Győr felé.
2013. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha mondjuk helyben tudtad volna fizetni, akkor csak annyi lett volna(nyilván az út kiegészítése, mert az kb 100vmennyi km győrtől szombathelyig, és 2000vmennyibe kerül). a pótdíj az meg pótdíj, szóval konkrétan helyszínen pótdíjat elvileg nem is fizettél volna.

Az eljárás meg tényleg jogos, mert ha te is belegondolsz, ezzel az elalvással mennyit lehetne spórolni, hogy direkt megveszi az ember olcsóbbért egy rövidebb útra, aztán ha véletlenül nem jut el az úticéljához, akkor maximum megpróbálja lebeszélni a kallerral, hogy éjszakás volt, elaludt stb.

a veled szembenülőre rátérve pedig egyrészt más is írta, hogy a pénztárosok nincsenek olyannyira megfizetve, hogy konkrétan le ne sz*rják a munkát. másik meg ugye vannak személyvonatok is, ahova nem kell semmi, és hát pénztáros meg nem kérdezi meg, és feltehetőleg a csaj sem mondta, pontosan melyik vonattal utazik, szóval innentől ráhárítják úgyis a felelősséget, hogy neki kellett mondani, hogy gyorsvonati pótjeggyel kéri.

2013. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!