Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan csináljam? (SOS)

Hogyan csináljam? (SOS)

Figyelt kérdés
Suliba vidékről bejáró vagyok és bérlettel kapcsolatos lenne a kérdésem. Van egy ismerősöm aki szerint a bérlethez kérni kell valamilyen igazoló lapot (nem tudom pontosan mi az, mutatta az övét valami kicsi papírdarab:D) és anélkül nem használhatom a bérletemet, mert nem fogadják el(szerinte). Én kérdeztem pár ismerősömet, és szerintük elég a diákigazolvány száma. Azt is hallottam már, hogy csak addig nem kell az a szelvény, amíg nincs meg az új diákigazolvány. Nos már nekem megvan az új (most kerültem középsuliba) és attól félek, hogy nem érvényes így a diákom. Én csak a diákigazolványom számát írom a bérletre igazolószámként. Akkor most így érvényes, vagy nem? Még nem kérte ellenőr a bérletemet, de attól félek, hogy mégis elkérik egyszer és azt mondják nem érvényes... Lécci segítsetek!!
2009. okt. 29. 12:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
47%

Tény: A BKV ellenőrök nem alaposan nézik a bérlete, szóval előző hónapi bérlettel simán átlehet jutni.

Te még rendesnek számítasz, mivel beleírod a diákod számát a bérletbe(emberek többsége ezt sem csináljam [én sem], mert így kölcsön lehet adni)

Egyébként a bérlet akkor érvényes, ha a vonalba bele van írva a tulajdonosa diákigazolványának a száma. Azonosítás miatt jó, ha nálad van a diákod, mert azt kérhetik mellé Ha ezek nálad vannak, akkor nem lehet gond. Én semmiféle kis papírkáról nem tudok, pedig régóta bérlettel járok.


Jó utazást

2009. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
52%
Ja még annyit, hogy olvasd el a bérlet hátulját.
2009. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ő arról az igazoló lapról beszél amit a pályaudvarokon osztogatnak 40-50 forintért! Nekem is azt mondták hogy csak azzal az igazolással érvényes a bérlet és azt az igazolás számát kell a bérletre írni.

Ezek szerint nem kell olyan igazolólap? mert akkor feleslegesen nem veszem meg inkább rábiggyesztem a diákom számát. ?

2009. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy elolvastam, de nem tudom, hogy jól értelmeztem-e mert szerintem hülyén van megfogalmazva (vagy én vagyok hülye:D)


***


Látod én is ezért zavarodtam össze..:S

2009. okt. 29. 20:30
 5/11 A kérdező kommentje:

Amúgy a diákom mindig nálam van, tudom, hogy kérik :)



Jöhetnek még kommik, kíváncsi vagyok mások véleményére is!

2009. okt. 29. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Te arra gondolsz amit IGAZOLÁSNAK neveznek és rá van írva h mettől meddíg mész, sorszám meg le van pecsételve?

Mert nekem a bérletemhez van ez az igazolás meg van diák

amúgy ha elolvasod a bérleted hátulján található információt akkor sokkal okosabb leszel!De én úgy tudom hogy csak így együtt érvényes a bérlet

2009. okt. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Helyi bérlethez valóban csak diákigazolvány kell, de távolságihoz, már kell egy másik valami is amiről nem tudom, hogy mi, csak azt hogy kell :S (szerintem az lehet, amit az előttem válaszoló írt)
2009. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha új fajta nyomtatott bérleted van amire rá van írva hogy mettől meddig mész ahoz nem kell de a régi fajtához kell igazolást kérni
2009. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az enyémre rá kell írni h mettől meddig de gondolom ez az új nem?
2009. nov. 2. 18:29
 10/11 anonim válasza:
Javaslom, hogy szerezz be egy ilyen igazolólapot. Az a 40-50 forint nem fog földhöz vágni, viszont a haveromat épp a múlt héten vágták meg, annak a lapocskának a hiánya miatt. Az meg ugye picit drágább, mint 50 ft.
2009. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!