Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam? Nagyon...

Hogyan csináljam? Nagyon félek (Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nos arról volna szó hogy neki fogtam a jogosítvány megcsinálásához B kategóriára, eddig minden jól megy értem a KRESZ-t és mikor kell a 22 pontot simán megfenem.

Csak a vezetéstől félek aminek jövő héten fogok. Eddig nem vezetem még semmilyen autót és most elsőre egy Opel Astra-t kell vezessek ami ráadásul kombi. a motorja 1,7-es Dízel ez nem tudom miben befolyásolja a vezetést.

A kérdés valójában az hogy hogy kell helyesen elindulni és ilyenek, kapcsolás, fék, gáz, kormány érzékenysége.

Remélem értitek mire gondolok.

19 éves lány vagyok amúgy de ezért kérlek ne hordjatok le.

Őszinte és segítőkész válaszokat várok. Előre is köszönöm a válaszolóknak.


2011. szept. 4. 19:43
 1/8 anonim válasza:
Szia! Igaz hogy nekem nincsen jogsim, de azért azt tudom, hogy nem egyedül ülsz majd abban a kocsiban, hanem veled lesz egy tapasztalt oktató is aki már (jobb esetben) több száz embert megtanított vezetni, tehát tudja hogy mit csinál! Mindent szépen el fog neked magyarázni! Először úgyis a legalapvetőbb dolgokat fogja megmutatni, és neked sem kell már egyből a forgalomban vezetned, vagy lefulladás nélkül elindulnod! Ne parázz, ugyis élvezni fogod a vezetést!
2011. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Az oktatód mindent el fog magyarázni. Legelőször rutinpályára mentek. Figyelj rá és kövesd az utasításait. Élvezni fogod, ne félj!
2011. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van, nem kell parázni, senki nem várja el tőled, hogy rögtön mindent tudj. Én is úgy kezdtem a rutint, hogy előtte soha nem vezettem kocsit, és túléltem. :)
2011. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Ha valakit érdekel majd elmondom hogy ment.
2011. szept. 4. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Esküszöm mintha magamat hallanám. Én se vezettem még soha autót forgalmi elött. Még volánnál sem ültem! Konkrétan azt sem tudtam, hogyan kell a slusszkulcsot elfordítani fiú létemre! A legjobb, ha őszínte vagy, elmondod, hogy még semmilyen tapasztalatod sincs. Minthogy elkezdenél próbálkozni! Az oktató is teljesen máshogy fog bánni veled. Ez egyáltalán nem gáz. Rengeteg ilyen van. Nem mindenkinek adatik meg, hogy megtanítsák a szülei!
2011. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, az oktató majd elmond mindent.

Az autó miatt sem érdemes aggódnod. Dízel - a dízelmotoros kocsik általában nyomatékosabbak az alacsony fordulatszámon - magyarul nagyobb erőt képesek kifejteni, így kisebb az esélye hogy lefullad amikor majd el akarsz vele indulni. Persze nem lehetetlen, anno a hugom két napos jogsival beleült a dízel Fordomba és hatszor fulladt le egymás után. :)

Az sem hátrány hogy kombi, mert amennyivel hosszabb, annyival jobban érezhető/látható hogy hol van a hátulja, mint pl. egy lépcsőshátúnak.

2011. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. szept. 8. 09:51
 8/8 A kérdező kommentje:
ha valakit érdekel nagyon jól ment minden és minden előre sikerült :D :P
2012. jún. 8. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!