Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kérhetek ilyen esetben belső...

Kérhetek ilyen esetben belső vizsgálatot a BKV-nál?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon siettem ma reggel, bérletet vásároltam és elfelejtettem elvenni a visszajárót, de az azt áruló nő sem jelezte a problémát. Később visszamentem, azt mondta ő nem emlékezhet ennyi emberre, de ha nap végén meg lesz a különbözet holnap reggel visszaadja. Kedvesnek tűnt, remélem így fog történni. Viszont, mi van ha mégsem? Milyen lépéseket tehetek? Nem csinált rögtön pénztárzárást. Veszthetek valamit ha kezdeményezek ellene egy belső eljárást? Ha erre kerül a sor, nem is várok visszatérítést, de legalább egy kicsit megdolgoztatom a hölgy idegeit a pénzért. Rendőrséget gondolom meg se közelítsem ezzel. Tudom, hogy én voltam a hibás, de ha jól tudom a különbözet a BKV-t illeti, ha ő lenyúlta, nem valószínű, hogy pozitívumként értékelik. Remélem lehet kezdeményezni valamilyen eljárást ellene, aminek hatására magától visszaadja. Mivel lehetne "ráijeszteni"?

2013. márc. 19. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyszerűen buktad. Nem indíthatsz belső eljárást, nem tudsz ráijeszteni. Semmit sem tudsz csinálni. Otthagytad a pénzt, és ott is marad. Visszamenőleg sehogy sem tudod bizonyítani hogy véletlenül hagytad ott.
2013. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
"Pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs" Ismerős ez a mondat? Semmilyen eljárást nem érdemes kezdeményezned, hiszen nem ő károsított meg, te voltál figyelmetlen. Természetesen nem köteles pénztárzárást csinálni, nem is teheti, mert ahhoz a pénztárat be kellene zárnia, amit csak felsőbb utasításra tehet. Ha te úgy gondoltad volna ott és akkor, amikor vásároltál, hogy pl. rosszul adott vissza, akkor lenne értelme a pénztárzárás firtatásának, de így nincs.
2013. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Jegyzőkönyvet kellett volna írnia a problémád bejelentéséről és az adataidat fel kellett volna vegye. Gondolom ennek semmi hivatalos nyoma nincs, így buktad a pénzt.
2013. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem záráskor még az is lehet hogy stimmelt a kassza, és nem volt benne plusz pénz. Kicsi az esélye hogy te is lefelejtsd elvenni a visszajárót, és pont ugyanakkor ő is elfelejtse odaadni. Külön-külön még esélyes, de egyszerre? Szerintem ahogy te elloholtál a pénztártól az a visszajáró máris a pénztáros zsebében landolt. Sok pénzről van szó?
2013. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 darujev ***** válasza:
85%

BKK, nem BKV. Az ijesztgetéses és az idegeket dolgoztatós rész miatt pedig igazából nem vagy méltó válaszra se.

Persze, hogy nem zár be, mint írták előttem nem is teheti, bár lett volna mód pénztárellenőrzésre. Annyit súgok, hogy kamera veszi a kiadó tálcát, aminek a felvételét vissza lehet nézni. A kamerás megfigyelés tényét az ablakokon jelzik is.

2013. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Kamera ide vagy oda, mondhatják azt hogy önszántadból hagytad ott a visszajárót, és ennek ellenkezőjét utólag nem tudod bizonyítani.

Egyébként a pénztáros ha nyújtotta a visszajárót csak nem szólt és te ezt nem vetted észre akkor fölösleges ezen aggódni, többet nem látod azt a pénzt.

2013. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, holnap kiderül. Igazából lemondtam róla.
2013. márc. 19. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért tervezel már bosszút, amikor ő kedvesen mondta, hogy holnapra megnézi (= plusz munkát végez érted).
2013. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2013. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát komolyan, te voltál felelőtlen, figyelmetlen és te siettél és még neked áll feljebb? Hú de érdekes ember vagy. Megdöglött a lovam, dögöljön a szomszédé is mi? No comment. Szegény asszony ellen indítanál eljárást, aki nem tehet semmit. Nem gondolod, hogy pofátlan vagy?
2013. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!