Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nincs valami szankció arra...

Nincs valami szankció arra hogy a büdös, testszagú emberek (nem feltétlenül csövesek, egyszerűen IGÉNYTELENEK) ne utazhassanak tömegközlekedési eszközön?

Figyelt kérdés
És miért van az, ha beszáll a metróba/buszba egy ilyen, seni nem szól semmit, az emberek simán elnézik, hogy a szagukkal terrorizálja őket a büdös fürdetlen tahó?
2012. dec. 25. 18:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
42%

"avi 10 ezer forintos bérlethez azért kell némi pénz, azért az túlzás hogy mindenki csóró és szegény lenne :)"


Igen, de nézd meg mennyi bliccelő van. A tömegközekedési eszközökön utazó emberek átlagosan mintegy 80-90 százaléka bliccel. Szegényebb kerületekben ez a szám 100% is lehet. Egyébként adjatok csak ötletet a kérdezőnek, aki amúgy is el van borulva. Szerintem sincs elég baja az embernek, hogy büdös, nincs lehetősége mosakodni, az ilyen f@sz megérdemli, hogy áramot vezessenek a seggébe, hátha attól megduzzadnak az erei és 10 ezresek kezdenek el szikrázni belőle, amiből tud venni tusfürdőt, dezodort, parfűmöt, mosószert. De kérdező jótékonykodj egy kicsit, utána szitkozódj. Vegyél az összes ilyen embernek tisztálkodási felszerelést! :) Vagy esetleg gyalogolj. :) Egyébként nem vagyok egy hülye jogvédő BKV-s. Utálom az egészet, mint a szart. A járművek mocskos állapotát, azt, hogy sokan vannak rajta, kényelmetlen, régiek a buszok, villamosok, fűtés nincs.... Én tettem ellene. Vettem autót és immáron 2 és fél éve kizárólag azzal közlekedek. A belvárosba tényleg gáz autózni, de én azt is megoldottam. Nem kerülök dugóba, mert nem járok bedugult főutakon csúcsidőszakban. Kizárólag kis utcákban közlekedek ilyenkor. Neked is ezt ajánlom. Vagy ha ez se jó, békélj meg a tudattal és próbáld meg elfogadni az embertársaidat és egyenlőfélként kezelni akkor is, ha nem jó illatú. Nem közösülnöd kell vele, csupán utaznod azon az eszközön, amelyiken ő is. Bár ez se kötelező. Várd meg a következőt, gyalogolj, biciklizz, rollerezz, autózz.... Esetleg vegyél egy robogót. Azzal dugóba se kerülsz és hamar elérsz a belvárosban mindenhova. Nem tudok mást kitalálni neked, akármennyire szeretnék segíteni rajtad.

2012. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Már írtam valahol, hogy egy darab szappant tudsz már venni 50 forintért is. Olyan is van, amikor öltönyös jól öltözött egyének bűzlenek. Az egésznek sokkal több köze van mások leszarásához, mint a szegénységhez, és ez a kiakasztó.
2012. dec. 25. 22:52
 23/32 anonim ***** válasza:

# 21:

Látszik te rajtad, hogy két éve autózol. Azóta szigorúbb az ellenőri jelenlét, de ezt is, fokozni kell (és fogja is a BKK).



Ez, másnak is szól:

A hajléktalan, meg a többi büdös ember, meg ne utazzon a BKV-n, mert nem kötelező. Probléma van: elhiszem, de az, nem a mi dolgunk! Azt, hogy fogadd el, meg hogy mi a büdös: már megbocsájtsatok, de az, nem ide tartozik. Én, az egyik szennyvíztisztítónál dolgozom, de mégsem okoskodok a szagokkal és a mércével kapcsán. Igen, ott van büdösebb is, annyira, hogy még, a szabad ég alatt is, rosszul lehet az ember, de mégsem mondom azt, hogy másnak is szagolnia kell.

Igenis, ha az ember megveszi a jegyét/bérletét, akkor nehogy az legyen az alap, hogy tűrjön ő is. Szigorúbb ellenőrzés kell és kész. Nem csak a büdös emberek miatt, hanem a rend kedvéért.

Aki meg, autóval utazik, annak is van elég problémája. Itt, a gyk.hu-n olvasom, hogy sok a szabálytalan kerékpáros (csakhogy, valami példát felhozzak). Csak arra akarok kilyukadni, hogy problémák mindenhol vannak, kinek ez, kinek az. Magyarországon (is) ez a helyzet. Jó lenne, ha meg lennének oldva, de nincs.

2012. dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

jól van, már megindult az oltogatás! :D


első vagyok. nem vagyok buszvezető, csak egy 165 cm-s nő, aki egyedül nem tudna valszeg lerakni senkit.


az igaz, hogy a büdös elvileg az utazásból kizáró ok, no de kinek mi számít büdösnek?


igen, zavaró a büdös, meg a húgyszag, de engem a c.szag is zavar, mert nagyon érzékeny az orrom. igaz, így legalább odanézés nélkül is tudom, hogy jobban magamhoz kell szorítani a táskát

virágillat? az egyik kérdező valami lelkes emberjogi harcos.... nem, nem kell virágillat, csak kulturált utazási lehetőség


mindegy, ez megont csak egy parttalan vita, sose lesz megoldás, és addig örüljünk, amíg nem ölnek meg pár forintért a buszon

2012. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Tegyük fel,buszvezető vagy,és szólnak az utasok,hogy xy büdös.Nem csöves,nem brazil,csak büdös.Van jegye,de leszállítod.Mindenki örül,nagyon happy,de a csákó feljelent téged,mint buszvezetőt,hogy leszállítottad,miközben volt jegye.A főnök megkérdezi,miért tetted,mondod mi a szituáció,a fickó tagadja.Hogy bizonyítod be?Mert a kedves utas,aki szólt,nem fog neked tanúskodni!!

Ilyenkor szépen kirúgnak,volt munkád,nincs munkád...Megérte?????

2012. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Fel kell vetetni egy gyors jegyzőkönyvet azt hello. 2 perc se. Aláírni, személyigazolványszámmal, midnennel, aztán pattoghat a büdös utas amennyit akar. Egyszerű, ez nem lehet kifogás.
2012. dec. 28. 12:42
 27/32 anonim ***** válasza:
Kamera és szagérzékelőket kell elhelyezni a buszon. :)
2012. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 MrPifta ***** válasza:
42%

"Olyan is van, amikor öltönyös jól öltözött egyének bűzlenek"


Kihasználva az oldal névtelenségét: Nem tudok 3 óránként fürdeni. VAN izzadságszagom, már reggel is. Még télen is. Nem tudok ez ellen mit kezdeni. Te tudsz tűrni.

2012. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
naponta kell fürdeni, és dezodort használni. Ha ezt nem teszed meg, NEM vagyok köteles elviselni.
2013. jan. 2. 11:10
 30/32 anonim válasza:

Nagyrészt én is utálom a tömegközlekedést, egyből kiszagolok minden bűzt, ha felszállok, legszívesebben leszállnék. Rosszul vagyok a berohadt légkonditól a 4-6-oson nyáron, vagy egy rossz szájszag megüti az orrom, már fordulok is el. Nyúlok egy ablakért, amit kinyithatnék, ha megy a légkondi azt buktam. De az ablakok is be vannak ragadva, vagy odaállnak és nem érem el, mert fejbe verek valakit véletlenül. Vagy ha sikerül is kinyitni, kioszt valaki, hogy ő megfázik. 33 fokban, de még 20 fokban is. Úgyhogy ezért van büdös, mert a huzattól félnek, nehogy megfázzanak.

Egyszóval többnyire kellemetlen az utazás vagy azért meg dörgölőzni kell, főleg olyanokkal, akikkel nem akarok, vagy a levegőtlen áporodott szag miatt. Felszállok, és mindenki rendületlenül tűri a szagot, egyik sem nyit ablakot. De nagy előnye, hogy a benyomorodott embertömegben csukott ablaknál jobban szájba lehet köhögni egymást influenza idején például.

2013. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!