Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nincs valami szankció arra...

Nincs valami szankció arra hogy a büdös, testszagú emberek (nem feltétlenül csövesek, egyszerűen IGÉNYTELENEK) ne utazhassanak tömegközlekedési eszközön?

Figyelt kérdés
És miért van az, ha beszáll a metróba/buszba egy ilyen, seni nem szól semmit, az emberek simán elnézik, hogy a szagukkal terrorizálja őket a büdös fürdetlen tahó?
2012. dec. 25. 18:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%

szerinted mit tudunk csinálni? ledobjuk a buszról?

ha van jegye, bérlete, joga van utazni. az a baj, hogy ha nincs neki, akkor persze ellenőr sincs ott, de az se tudja lerakni, maximum szájkaratézik vele, a büdöske meg fennmarad pimaszul röhögve, vagy káromkodva

2012. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

"ha van jegye, bérlete, joga van utazni. az a baj, "


Ha már királyi többesben válaszoltál, akkor gondolom valamilyen járművezető vagy.

Akkor tudnod kellene, hogy az ápolatlan külső mások zavarása (szag pl.) kizáró ok az utazásból hiába van jegye...

2012. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem az van hogy ha zavarja az utastársait akkor nem utazhat akkor sem ha van érvényes jegye vagy bérlete?? A másik testszaga mlg annál is rosszabb, mintha odajönne hozzád és pofánvágna. Amúgy nem csak a cigányok meg csövesek közt vannak büdösek. Egyszerűen arról van szó, hogy lusta elmenni zuhanyozni a pronyó, mielőtt emberek közé megy.Én ezt bírságolnám mint az állat.
2012. dec. 25. 19:00
 4/32 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, le kéne dobni. Odamenni hozzá, és megmondani neki, hogy büdösen nem utazhat. És lehet leszállni. MIntha nem lenne jegye. Ennyi.
2012. dec. 25. 19:02
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag teljesen egyértelmű, hogy büdös, ápolatlan, koszos ember nem utazhat, akár van jegye, akár nincs. Ez valamennyi közlekedési szolgáltató utazási feltételei között szerepel.
2012. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
egyszer jópár éve este a metróról dobott le egy kedves utas egy italozó beszólogató faszit a megállónál, aki a betont nyalta fel. az utasok elégedetten hümmögtek.
2012. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

"Jogilag teljesen egyértelmű, hogy büdös, ápolatlan, koszos ember nem utazhat, akár van jegye, akár nincs" - Engem is zavart amíg Bp-en laktam, de azért nem annyira... Ami van két ehhez valamennyire kapcsolódó pont a BKV üzletszabályzatában:


-"botrányosan viselkedik, vagy más módon a többi utast magatartásával zavarja, illetve a jármű vezetőjét zavarja a biztonságos járművezetésben"


A magatartásról van szó, a szag az nem tartozik ahhoz - ráadásul egy ilyen valaki saját magát valszeg nem érzi annak.


-"ruházata olyan mértékben szennyezett, hogy más ruházatában, a járműben kárt okozhat"


Ebbe a pontba elég sokminden belefér...


[link]


Egyébként nem tudom melyikőtök utazott olyan munkásjárattal, ahol az utasok 90%-a épp csak befejezte a 12 órás gyártósori melót és zuhanyozni nincs idő, mert megy haza az utolsó busz... Nekem egyszer volt ilyenhez szerencsém, de azért nem egyszerű dolog megítélni hogy akkor hogy is lenne a tökéletes megoldás, hogy mindenkinek megfeleljen a tömegközlekedés.

2012. dec. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

*de azért nem annyira EGYÉRTELMŰ


Az utolsó szó kimaradt, így kicsit más lett az értelme a mondatnak... :D Szóval engem meglehetősen zavart a BKV-n, pl. piros metrón a reggeli vagy a délutáni csúcsforgalom szaga.

2012. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszed ,ha nem aki cigizik annak is nagyon büdös szaga van mégis utazhat tömegközlekedéssel....

Én mindig tusolok legalább nyáron többször ,de amikor suliban utolsó óra testnevelés volt rohantam haza és bocs ,de nem tusoltam csak otthon. Szóval igénytelen mosdatlan bunkó voltam vagy egy rohanó diák aki csak egy csap alatt hideg vízben tudott nagyjából megmosakodni.

Sok gyökeret le lehetne tíltani a tömegközlekedésről ,de nem teszik. Ez van sajna..

2012. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Huu aki ilyeneket ír, hogy ki van izzaqdva meló után vagy tesi óra után...hát az nem szag bakker. Azt nem is érzed, gyorsan hazamész lemosod és ennyi. De ezeknek a büdös oroszlánketrec szagú alakoknak olyan kipárolgásuk van, amin érződik hogy kb TÖBB NAPOS ROTHADÓ HÓNAL-ÉS HÚGYSZAG bakker, a húgyuk meg vizeletük meg még ki tudja milyen testváladékuk szaga érted?? nem az hogy tesi óra vagy fizikai meló után van és izzadt egy kicsit. És tuti hogy a ruhájukat sem mossák rendesen. na szóval ez. Ez mi. Ezeknek tényleg semmi keresnivalójuk semmiféle civilizált nyilvános közegben. Sztem mindenki vágja mire gondolok :S (és az nem a tesi óra)
2012. dec. 25. 19:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!