Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek mert diákigazolvá...

Megbüntettek mert diákigazolvány helyett iskolalátogatásit mutattam fel. Mit lehet tenni? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Aznap vettem bérletet mikor feljöttem Pestre, mivel elég sokat leszek fenn mostanában. Mikor a jegypénztárnál kértem a bérletet felkellett mutatnom a diákigazolványom, de folyamatban van a készítése ezért iskolalátogatásit kaptam az iskolától. A hölgy kedves volt, mondta hogy rendben van ez is jó és adta a bérletet. Mikor igénybe vettem a metrónál semmmi gond nem volt, mikor kifelé jöttem akkor viszont az egyik ellenőr megállított, hogy kéri a bérletem. Felmutatom az iskolalátogatásival együtt majd közli hogy ezt nem fogadják el. Akkor mégis mit csináljak ha az iskola ezt adja nekem, a diákom még nem készült el és ideiglenes diákot már nem gyártanak..? Illetve akkor miért adta ki a jegypénztáros erre a bérletet, mért nem mondta azt, hogy iskolalátogatásira már nem adnak diákbérletet? Lehet ilyenkor tenni valamit? Pofátlanságnak érzem, hogy azok utána, hogy 4k-t kifizettem a bérletért mégis megbüntettek. Lehet jelentést tenni a bkvnál?
2012. júl. 23. 00:05
 1/6 anonim válasza:

Azt nem tudom, hogy tudod e jelenteni,de az iskolalátogatásid nem régebbi 1hónapnál?

Mert elvileg havonta meg kell újítani, mert én ugyan így jártam ahogy te, csak vele közölték, hogy havonta új iskolalátogatásit kell kérnem.

2012. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Iskolalátogatásira SOHA nem adtak bérletet. Vagyis egyszer elrendelték (mert nem érkeztek meg időben a diákok tömegesen) hogy szeptember vagy október végéig el kellett fogadni. Azóta mindenki azt hiszi, lehet...


Amúgy a diák készítéséről már nem iskolalátogatásit kapsz hanem egy formanyomtatványt, ami viszont diákként használható. Akkor melyik van neked?

2012. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát nekem iskolalátogatásira adták ki a bérletet.

Egyik sincs, engem az iskola nem tájékoztatott ilyenekről. Megkérdeztem, hogy lehet-e valamit tenni az ellen, hogy ne büntessenek meg bkv-nál mert még nem jött meg diákom és aztmondták itt egy iskolalátogatási, ezt mutassam fel. A jegypénztáros elfogadta valamint mikor a metróba befelé menet mentem akkor is elfogadták..

2012. júl. 23. 00:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokmindent nem tudsz tenni...


Nem tisztem megkérdőjelezni amit mondasz de nézd a bkv oldalát: Naponta 100 és száz ember adja elő ugyanezt: Neki a pénztáros ezt mondta, itt elfogadták ott elfogadták, de az a csúnya ellenőr nem.


Én elhiszem, hogy nem akartál csalni meg jóhiszemű voltál, de ezt bizonyítani nem tudod...


A diák igénylésekor kellett volna kapnod egy papírt, hogy a diák folyamatban van és jogviszonyod van, addig az a papír a diákod. Ha nem kaptál irány az iskola! 8 napon belül ha bemutatod csak 2000-t kell fizetned.

2012. júl. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A diák igénylésekor kellett volna kapnod egy papírt, hogy a diák folyamatban van és jogviszonyod van, addig az a papír a diákod."


Igen, ezt a papírt hívják iskolalátogatásinak.

2012. júl. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes verned a tamtamot, mert nagy valószínűséggel jogalap nélkül büntettek meg.


Először is, a BKV Zrt. honlapja ezt írja: "Tanulóbérlettel utazhatnak / Kedvezményezettek: Nappali és esti tagozatos tanuló, hallgató / Bemutatandó igazolás: Érvényes állandó, vagy ideiglenes diákigazolvány, illetve 362/2011. (XII. 30.) számú kormányrendelet szerinti igazolás. Ideiglenes diákigazolvány 2012. február 29-ig, míg a doktorjelölti diákigazolvány 2012. március 31-ig használható kedvezményes utazásra)" (Forrás: [link]


Nekem úgy tűnik, hogy neked a 362/2011. (XII.30) Korm.rend. szerinti igazolásod lehet. E kormányrendelet 12.§ (1) értelmében "Az igényelt oktatási igazolvány kiadásáig a közreműködő intézmény a jogosult kérésére a mellékletben meghatározott igazolást (a továbbiakban: igazolás) ad ki, (...)".


A 12.§ (2) pedig így rendelkezik: "Az igényelt diákigazolvány kiadásáig kiállított igazolás a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló kormányrendelet szerinti ideiglenes diákigazolványnak minősül." A (3) pedig az érvényességi időt 60 napban határozza meg.

2012. júl. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!