Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatokon van klíma? Mármint...

A vonatokon van klíma? Mármint a sima 2. osztályú egyterű kocsikban.

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Klíma csak az InterCity-n és a szép, új motorvonatokban (Flirt, Desiro, Uzsgyi) van, de nem mindig működik. A Bp, Bhv, By és Byee kocsikon (ezek a leggyakoribb termes kocsik) nincs ilyesmi, az ablakot lehet lehúzni, ha épp nem ment tönkre a mozgatószerkezet.
2012. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Melyik vonaton?
2012. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Intercity-n és Euronight-on van klíma, de az nagyon durva. Pulcsit kell viselned, hogy ne fagyj meg.

Gyors-, sebes- és személyvonaton nincs. De ott lehúzhatod az ablakot.

Sosem utaztam még 1. osztályon, így minden, amit elmondtam, az 2. osztályra, folyosóra és étkezőkosira igaz.

2012. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó válaszoló, ha nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor nem feltétlenül fontos válaszolnod.

Ahogy az első válaszoló leírta, az újabb motorvonatokban is van klíma (egy típust ki is hagyott, a Talentet). Ezek meg többnyire személyvonatként közlekednek, de előfordulhatnak más jellegű vonatként is.

Egyébként sajnos előfordul, hogy a vonatokon nem üzemel a klíma, mivel a MÁV-START nem igazán tartja őket karban, és nem igazán érdekli őket, hogy az utasok fulladoznak a kevés nyitható ablakkal rendelkező vonaton. Az említett típusok közül én még csak a FLIRT-en nem tapasztaltam klímahibát, az összes többin már igen.

2012. júl. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" Utolsó válaszoló, ha nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor nem feltétlenül fontos válaszolnod. "

Én csak a saját tapasztalataimról beszélek, kár, hogy már az sem hiteles, amit MEGTAPASZTALTAM!!


Kelet-Magyarország, Budapest-Lőkösháza vonal. Arról nem tehetek, hogy Nyugat-Magyarországon minden fejlettebb. Csak nem kéne lehordani azért, mert meg mertem írni, hogy mit tapasztaltam. Ez nem vall jómodorra.

2012. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Gyors-, sebes- és személyvonaton nincs."

Ezt írtad konkrétan. Ami egyértelműen nem igaz. Azt meg egy szóval sem említetted, hogy ez a saját tapasztalatod, hanem egyszerűen kijelentetted, hogy nincs. Még csak azt sem tetted hozzá, hogy a Budapest-Lőkösháza vonalra gondolsz.

2012. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor sem kéne lehülyézni a másikat. Azért jelentettem ki, mert ez a tapasztalatom, na! Tévedtem, oké. Eszembe sem jutott, hogy máshol nem pisiszagú vasútikocsik járnak, amik négy és fél óra alatt tesznek meg egy kétórás utat.

Tudom, persze. A Déliből olyan személyvonatok indulnak, amilyen még az Intercity se, nálunk keleten.

2012. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazán ne haragudj, de a Dunától keletre is járnak légkondis személyvonatok, nem is kevés: az Usgyik legfontosabb bázisa konkrétan Szentes. De Desiro is elöfordul Debrecen környékén. Vagy épp Flirt az egri oldalban, no meg Bp. elővárosban...
2012. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, de Lőkösháza felé olyan még sosem járt, és szerintem nem is fog.
2012. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!