Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedves Pécsiek! Lesz-e valaha...

Kedves Pécsiek! Lesz-e valaha újra villamosotok? Ha a városotokban újra járna, mi legyen annak (azoknak) az útvonala, illetve milyen pontokat érintsen?

Figyelt kérdés

Nem pécsi vagyok, budapesti, de szívügyem a városotok és - országtól, várostól függetlenül - a villamos, negyvenegy éve felszámolt villamosotok reneszánsza, rehabilitálása.

8-10 évvel ezelőtt nagyon rokonszenves tervekről olvastam, amelyekben az volt az egyedi, hogy a kocsiknál, a szerelvényeknél, a legkorszerűbb műszaki követelmények teljesítése mellett a külső burkolat, esetleg a belső kialakítása a régi formára emlékeztetne, illetve, hogy a Belvárosban, a műemléképületek védelme, illetve az városkép megőrzése érdekében alsó-vezetékes áramfelvételi módot választanának.

Mostanában szóba kerül a villamos gondolata, terve?


Az 1959-61-ben megszűnt villamossal kapcsolatban van egy műszaki jellegű kérdésem is: 1.000 vagy 1.435 mm-es nyomtávú volt? Ugyanis ere nem találtam utalást azokban a cikkekben, amelyeket én olvastam ezzel a témával kapcsolatban.



2012. jún. 4. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Már vártam a kérdést :D

Következő a marha nagy helyzet: Pécs pillanatnyilag olyan szarul áll anyagilag, hogy ennél millió fontosabb dolog van egy olyan városban ahol ekkora a munkanélküliség.

Másik oldalról én már annak is örülnék, ha a buszállományt frissítenék illetve újraterveznék a buszhálózatot.

De ha már villamos: a város történelmi mivoltából és hegyoldali fekvéséből következik, hogy eléggé szűkek az utcák, így bizonyos szakaszokon (elsősorban a belvárosban) én támogatnám a kéreg alatti vezetést, viszont tudom, hogy ennek költségei elképesztően nagyok, nem tudom, hogy megérné-e. Egyébként ha végig a felszínre építenék akkor is szükséges lenne új utak építésére, illetve a párhuzamos szakaszok fejlesztésére, hogy az autók valahogy visszakapják az elvett helyet, mert csúcsidőben a város főbb útvonalain így is eléggé nagy a forgalom.

Egyébként alapvetően két vonalra lenne szerintem szükség:

1. Kertváros - Belváros ( - Egyetemváros)

2. Uránváros - Belváros - Budai vám (- Fehérhegy)

2012. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Normál nyomtávú villamospálya volt.


Szerintem a 2-es helyére kéne.

2014. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!