Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedves Győriek! Lesz-e valaha...

Kedves Győriek! Lesz-e valaha villamosotok? Egyáltalán szeretnétek-e? Ha igen, mi legyen annak (azoknak) az útvonala, illetve milyen pontokat érintsen?

Figyelt kérdés
6 évvel ezelőtt sokat cikkeztek róla. 3 vonal terve is szóba került, majd az önkormányzati választások után hirtelen lekerült a napirendről és néma csend következett.

2012. jún. 4. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem gyakorlatilag teljesen felesleges.

Győrben nincs 1-2-3 fő csapásirány, amin a forgalom jelentős része bonyolódna le. 1-1 pontban találkoznak a buszok, elszórva 1-1 1-2 km-es szakason azonos úton haladnak, de semmi olyan hosszabb vonalat nem tudnék amin értelme lenne villamosozni.

2012. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
én győri vagyok és szerintem 2 útvonalat azért össze lehetne hozni, örülnék neki, hisz sok a régi leharcolt, koromokádó busz
2012. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nem lesz, főleg mert a belvárosban és környékén a kis helyek miatt nehezen lenne megvalósítható, a Dunán keresztülvinni iszonyat pénz lenne, illetve a belvárost a délebbi részekkel összekötni sem lenne egyszerű mert útban van egy forgalmas vasútvonal - a sínen közlekedő járművek meg annyira nem szeretik a komoly emelkedőket..


De nem is kell, elég a buszközlekedés. Ráadásul ahogy én látom nem is vészes, a sárga buszok nagy része Rába Contact meg Credo, Ikarus elenyésző számban (ha még van, bár 1,5 évente egyszer ülök Győrben buszra, nem járok be minden vonalat minden héten, szóval nem vagyok képben napra pontosan).

2012. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
2012. jún. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!