Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mire számíthatok? Menetjegy...

Mire számíthatok? Menetjegy hamisítás.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Pénzügyi okok miatt muszáj volt ebben a hónapban a diák bérletemet meghamisíitanom. Ma elkaptak a vonaton és be is fizettem a 16000 ft bírságot, de az ellenőr még hozzátette, hogy be kell adnia egy feljelentést a rendőrségre. Mire számíthatok ez ügyben? Mit fognak csinálni a rendőrök stb?

2012. máj. 9. 19:45
 1/10 anonim válasza:

háááát, nem sok jóra. de ne aggódj, mert maximum pártfogói felügyeletre számíthatsz. Ami nem túl kellemes!

De, őszintén a a bérlet fogadok olcsóbb volt a 16ezres büntetéstől!!!!???

2012. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igy utólag persze hogy olcsóbb.

mi az a pártfogoi büntetés?

2012. máj. 9. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Eljárás indítható ellened magánokirat-hamisítás vádjával. Valószínűleg gyanúsítottként be leszel idézve a rendőrségre, de nyugi, nem tartóztatnak le. Mindazonáltal eléggé kellemetlen dolog, mert a törvény értelmében kiszabható büntetés 1 évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés. Az esetek többségében azonban (és vélhetően zsenge korodra is tekintettel) pénzbüntetést szoktak kiszabni, bár lehet, hogy közérdekű munkára köteleznek majd, ha az anyagi helyzeted miatt feltételezhetően nem tudod kifizetni a büntetést. (Ami a 16000 forintnál határozottan magasabb összeg lesz.)


Ennél bizony jobb egyszerűen mindenféle érvényes utazási igazolvány nélkül felszállni a buszra és úgy várni az ellenőrt...

2012. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért nem szálltál le?
2012. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Napkiraly ***** válasza:
az a baj h priuszod lesz,nem lesz erkölcsi bizonyítványod. Miért nem dobtad ki az ablakon (vagy az ellenőrt,vagy a hamis bérletet)? Ha már ilyet csináálnéknem álldogálnékott mint a díszfarok,hogy bocsi,hamis,jelencsélfel
2012. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

két megálló között voltam.

de a kérdés az volt, hogy mire sázmtihatok a rendőrség felől. Remélem semmi nagyobb dologra.

2012. máj. 9. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a 3. válaszában található dolgok neked semmi, akkor másra valóban nem kell számítanod.
2012. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok. Felhívnám a figyelmet a hozzászólásomban alkalmazott feltételes módra. Tehát eljárás indítHATó és a felsorolt büntetésekkel büntetHETtő. Ezek nem feltétlenül következnek be, de van rá lehetőség.


A priusz is ilyen: ha eléggé ambíciózusnak tűnsz a jövődet illetően, zsenge korodra tekintettel mentesíthető lehetsz a priusz alól. De ez sem biztos. Javaslom, hogy fordulj ügyvédhez, ha valóban eljárás indul ellened.

2012. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Olga néni ***** válasza:
És mi van, ha azt mondja, hogy úgy vette a bérletet? Utcán, hivatalos helyen, mit tudom én. Nem bizonyítható hitelt érdemlően, de az ellenkezője sem! És tényleg volt már olyan, hogy a BKV pénztárban hamis bérletet vett valaki, szóval lenne rá precedens...
2012. máj. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, hogyan hamisítottad a bérletet? Nem ötletet akarok venni, de ha úgy van, tényleg ráfoghatod hogy így vetted...
2012. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!