Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Egyik este elindultunk bulizni haverokkal, és a buszmegállóba, volt két srác akikkel elkezdtünk beszélgetni. Egyszer csak a két srác közül az egyik betörte a buszmegálló üvegét (ahol a reklám szokott lenni) késsel! A sarokba még maradt egy kis üveg darab ami akármikor leeshetett volna és azt lekoccintottam a kezemmel. Utána pedig közülünk az egyik srác, betörte a másik oldalát az üvegnek, de ő kézzel. Aztán 2perc se telt el és jöttek a rendőrök. Mindannyiunkat bevittek, de csak a késest, a haveromat meg engem raktak be fogdára, és mi 3-an vagyunk a gyanúsítottak. A kérdésem annyi lenne, hogy én számíthatok büntetésre? és ha igen mire?
2011. jún. 17. 22:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha az anyukád, lennék egy tarkóst kapnál, hogy olyanok a barátaid, hogy késsel rongálják a köztulajdont! Amúgy ha ők ketten tanúsítják, hogy te nem csináltál semmit, akkor nem kapsz büntetést. De az ilyen emberek mindig azt mondják, hogy együtt csináltuk, együtt visszük el a balhét.
2011. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Bocs visszavonom az első részt, most látom, hogy nem a barátaid...
2011. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A 2. aki betörte az viszont az, de szerintem neki se jutott volna eszébe ha a idegen, nem töri be késsel. Egyébként 18 elmúltam. Ha kapok is valamit mi lehet a legsúlyosabb?
2011. jún. 17. 22:50
 4/19 anonim ***** válasza:
pénzbüntetés,közmunka
2011. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És esetleg azt meg tudnád még mondani, hogy a haverom aki a másik oldalát törte be, ő mire számíthat?
2011. jún. 17. 22:54
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
halált
2011. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Háát... mégtöbb pénzbüntetés, közmunka. Lehet eljárást indítani ellene köztulajdon rongálásért de annak se lesz sokkal keményebb kimenetele. Nem fog börtönbe jutni a gyilkosokhoz mert betört egy üveget :D
2011. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Eljárást mind a hármunk ellen indítottak, még police.hu-n is fent volt.
2011. jún. 17. 23:10
 9/19 anonim ***** válasza:
F*szej idióta köcsögök.
2011. jún. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Meg is érdemlitek.

Elkényesztetett kis "bulizni induló" csicskák azzal szórakoztok, hogy betörögetitek az amúgy rohad drága üveget, másnap reggel meg a munkába menő embereknek befagy a segge meg rájukver az eső. Hát gratulálok, nagyon kemény f@sza dolog egy üvegtáblát beverni mondhatom.


Amire számíthattok:

- az üveg pótlásának költsége kártérítésként (bár ez triviális)

- ezen felül pénzbüntetés min. 30e, max. 300e körül

- ha mákotok van megússzátok ezen felül egy figyelmeztetéssel és akkor nem lesz priuszotok.

2011. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!