Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV ellenőrnek mihez van joga?

A BKV ellenőrnek mihez van joga?

Figyelt kérdés
Ma sajnos megbüntettek a buszon. Tudom nem szép dolog, de azt hallottam, hogy ha azt mondom nincs nálam személyi meg iratok akkor nem tehet semmit. Azt mondta rendőrt hív. Nekem azt meg kell várnom? Megakadályozhat valahogy ha én meg leszállok. Mivel nem jártas ezekben a jogszabályokban, nem akartam, hogy esetleg komoly következménye legyen, ezért sikerült végül is megvágnia. Mindig van vagy jegyem vagy bérletem, ezért gondoltam ,hogy egyszer én is megúszhatom. Valaki segítene eligazodni, hogy pontosan mit tehet meg egy ellenőr? (A büntetést még délután befizettem.)
2012. febr. 29. 01:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hatósági személy, nincs joga visszatartani, vagy bármilyen módon korlátozni a személyi szabadságodat. Amihez joga van az az, hogy közfeladatot ellátó személyként nyomást gyakoroljon rád a büntetés behajtása érdekében. Ez ahogy olvasom sikerült és már fizettél is. Nincs rajta tovább mit ragozni.
2012. febr. 29. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, nem tarthat fel, de épp ezért szokták közterületesekkel kiegészíteni a jegyellenőrzést pl a Deákon.
2012. febr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A közterületes feltarthat?
2012. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fel, igazoltathat is. És ha ellenállsz, bevisznek, mert hivatalos személynek számít. Sajnos.
2012. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
akkor lyukasztok egy jegyet, és nó práblem.
2012. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!