Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Minek tüntetnek és majd...

Minek tüntetnek és majd sztrájkolnak megint a BKV-sok?

Figyelt kérdés

Ahelyett hogy örülnének hogy jobban fizetett, biztosabb állásuk van mint másoknak.

Másnak már 3 éve visszavették a fizetését, vagy el is bocsájtották, itt meg még csak talán most kezdenek el spórolni valamit 3 évvel a válság kirobbanása után.

Egy veszteséges cég már régen bezárta volna a kapuit, a BKV-nál meg minden évben ott az állami támogatás, hogy a túlfizetett dolgozók ki legyenek fizetve!

Egy mezei karbantartó is br200-at kap, a buszvezetők is 300-at, pedig több ideig pihennek egy műszak alatt, mint vezetnek! Közben pedig ellopnak mindent ami mozdítható!


2012. febr. 7. 21:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nem idézni kéne, hanem saját hozzászólást írni...az nincs, mi?! Csak a mások fikázása...
2012. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
22%
"Akkor nem idézni kéne, hanem saját hozzászólást írni...az nincs, mi?! Csak a mások fikázása..." De volt, a 7. xD
2012. febr. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"Igazad van, szerintem is felháborító, hogy a hideg buszon, villamoson a sofőrfülke fűtve van. Hát mit képzelnek ezek? Ha az utas fázik, a sofőr rögtön fagyjon meg." << ajánlom neked ülj egy helyben hidegben napi 8 órát, egy ideig. Meglátjuk hány nap után lesz aranyered...


Én ezt ironikusan írtam, reagálva a kérdező hosszú bejegyzésére, hogy az utas megfagy, bezzeg a sofőr a jó melegben ül....természetesen az én álláspontom az, hogy a sofőrnek nem szabad órákat a hidegben ülni....Bocsánat, ha félreérthető voltam :)

2012. febr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Jah, akkor nem vettem észre az iróniát, én tartozom bocsánatkéréssel :)
2012. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 10 deka farhát ***** válasza:

20.-nak: A "klimatizált" üzem valóban egy kicsit erős túlzás. De abba gondoljunk már bele egy picit, hogy egy betanított gyári munkásnak mekkora a felelőssége! Ha valamit elszúr, akkor


a) Megy a munkadarab a selejtbe, ha észreveszik

b) Nem veszik észre, valahogy átjut a "MEO" részlegen, de visszajön a boltból, cseregaranciával, hurrá

c) Nem veszik észre, a vásárló se veszi észre, azt hiszi, úgy kell működnie, ahogy működik. Esetleg hetek-hónapok múlva merül csak fel a gyanú, hogy "ennek talán nem így kellene lennie"


Ezzel szemben a buszsofőr ha hibázik, abból


a) Jó esetben nincs anyagi kár, személyi sérülés, utasok kicsit morognak, pfhű...

b) Nincs anyagi kár, személyi sérülés, de megjelenik egy poszt a BKV-figyelőn, indexen, origón stb. ez már kellemetlenebb, mert a kelleténél nagyobb nyilvánosságot kap

c) Anyagi kár és/vagy személyi sérülés, egyből jön a hírtévé, ertéelklub, nyilatkozik ez-az, fókuszban exkluzív riport özv. Hegedűs Béláné Rozika nénivel, aki a kórházban fekszik az eltört gyűrűs ujjával.


Sarkítok? Igen. Direkt. A kérdés kiírója is csak az egyik oldalt nézi, és nem hajlandó árnyalni a képet (pedig a színes tévé jobb, mint a fekete-fehér!)...

2012. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A buszvezetők nem keresnek nettó 300 ezret.Nem tudom hogy ezt honnan vetted.


Miért kell ennyire rosszindulatúnak lenni?Ha neked sz@r akkor másnak se legyen jó?Tipikus magyar mentalitás....az én tehenem megdöglött , akkor dögöljön meg a szomszédé is.


Akkor ennyi erővel én is húzzam meg magam mert havi netto 400-at keresek?!

2012. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!