Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Minek tüntetnek és majd...

Minek tüntetnek és majd sztrájkolnak megint a BKV-sok?

Figyelt kérdés

Ahelyett hogy örülnének hogy jobban fizetett, biztosabb állásuk van mint másoknak.

Másnak már 3 éve visszavették a fizetését, vagy el is bocsájtották, itt meg még csak talán most kezdenek el spórolni valamit 3 évvel a válság kirobbanása után.

Egy veszteséges cég már régen bezárta volna a kapuit, a BKV-nál meg minden évben ott az állami támogatás, hogy a túlfizetett dolgozók ki legyenek fizetve!

Egy mezei karbantartó is br200-at kap, a buszvezetők is 300-at, pedig több ideig pihennek egy műszak alatt, mint vezetnek! Közben pedig ellopnak mindent ami mozdítható!


2012. febr. 7. 21:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

a buszvezetők 300-at?


én 160-ról tudtam

2012. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Te mégis miről beszélsz?! Mert igen hülyeségeket!!!

Túlfizetett dolgozók?! Hol?!

Ha így vélekedsz, miért nem mentél el a BKV-hoz dolgozni, miért itt vered a nyálad?

Buszvezetők 300-at...!

Ez itt Magyarország,vedd már észre, nem Anglia!

2012. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
100%
Igen, biztos Te is szeretnél napi 8-9 órán keresztül a mínuszokban kint állni/ülni.. :) Amúgy semmivel nem keresnek többet, mint más ember, ha mégis, akkor megérdemlik, hiszen egész nap tűrniük kell az emberek hülyeségeit. És szerintem semmi közöd nincs azoknak az embereknek a munkájához és fizetéséhez.. De ahogy már előttem leírták: ha annyira jónak tűnik az a munka, akkor lehet menni és állást vállalni a BKV-nál :)
2012. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
ilyen előítélettel nem veszik fel, komoly pszichológiai vizsgálat előzi meg ugyanis.
2012. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A a főnökökre gondolsz,vagy Orbán unoka öccsére,akkor igazad van.

De ha a buszvezetőkre,akkor nagyon nincs. Nem csak a bérük alacsony,de a munkakörülményeik is siralmasak.

2012. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Neked fingod sincs arról, ami a BKV-nál történik, ezért nem fogok neked magyarázkodni, mert úgy tetted fel a kérdésed, hogy kitűnik az ellenszenved azok iránt, akik nap mint nap a seggedet utaztatták biztonságosan .
2012. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

"a buszvezetők 300-at?


én 160-ról tudtam"


Én nettó 160-ról, ami már közelít a bruttó 300hoz.


Másrészről nekem sem tetszik, hogy valamelyik szakszervezeti vezető egyet füttyent, és rögtön sztrájkolnak. A BKV szolgáltat, azért kapja a normatívát és azért fizetnek az utasok.

Anno valaki kimatekozta, hogy amikor a nagy MÁV+BKV+nemtommégmi sztájk volt, akkor az mennyi kiesés volt a gazdaságnak ( ami így is elég ..... ), amiből a BKV /BKV dolgozók is fizetve vannak. Akkora demokráciában élünk, csak úgy ne járjunk mint a görögök.


És szerintem jogos lenne,ha sztrájk idejére nem kapná meg a BKV sem az állami normatívát, sem a fővárostól, amit meg kell kapnia,vagy fizesse azt vissza ezt és a bérlettel rendelkezőknek az bérlet arányos részét.

2012. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
300-at de nem nettóba.Ha nettóba kapná minden ember a bruttót akkor lenne élhető Magyarország.
2012. febr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Tökmindegy, ha 160-at keres, akkor is bőven jobban keres, mint egy sima gyári munkás, pedig nem kell hozzá magasabb végzettség, csak egy D kategóriás jogsi. Azért én szívesebben vezetgetnék 8 órában, mint hogy egy gyárban állómunkát végezzek. Az idegesítő utasok ellen meg ott van a fülke. Szóval én annyira nem sajnálom őket, csak hát ők olyan helyzetben vannak, hogy sztrájkolhatnak, mert akkor leáll a város, és mindenki megijed.
2012. febr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

"Azért én szívesebben vezetgetnék 8 órában, mint hogy egy gyárban állómunkát végezzek"


Folyamatosan meg volt hirdetve, a lehetőség adott volt, hogy 'Csak egy D kategóriával' vezetgess.

Nem itt kell hőbörögni!!!

2012. febr. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!