Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem állnak az emberek a...

Miért nem állnak az emberek a mozgólépcsőn a jobb oldalra, mikor erre több helyen felirat is felhívja a figyelmet?

Figyelt kérdés
Miközben ha az ember szeretne haladni rajta lefelé, mert mondjuk nagyon siet, sok ember beszólogat, meg szörcsög, hogy hova siet ez a barom, meg mit képzel magáról, miközben éppen a bal oldalt, és egymás mellett állók nem teljesítenek egy normát, miszerint aki a mozdólépcsőn megáll, az a lépcső jobb oldalán telepedjen meg. (Egyes külföldi nagyvárosokban ilyen szituációban a bam,bán baloldalt őgyelgőket simán darálja le a lefelé/felfelé halatő tömeg, ott nincs ideje a delikvensnak kaffogni.)
2009. máj. 22. 17:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
49%

Már hogyne járna: [link]

[link]

[link]

Egyébként meg fel kell kelni időben, nem a mozgólépcsőn kell tolakodni.

2009. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, hogy ennyi demagóg okostojás ír ide...


Tessék betartani az utazási feltételeket és biztosítani a társaság adta jogot és lehetőséget a sietésre.


(A kérdés nem a szerelvénybe való bepaszírozódásra és egyéb hasonló szabályellenes dologra kérdez rá, hanem 1 konkrétra, a mozgólépcsős problémára)


Jelzőcsengő megszólalása után tömörülni, késleltetni az indulást szabályellenes, ahogy az előző utalt rá, valamint SZINTÉN SZABÁLYELLENES BAL OLDAT DEKKOLNI a mozgólépcsőn.


Sietni pedig NEM szabályellenes.

2009. jún. 2. 17:44
 23/31 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyen pesti sietős majmokat tenném ki védékre, az Isten háta mögé. Reggel így megy busz: 06:27,06:28, 06:29, 09:30. Ha eléred szerencséd van, ha nem, akkor meg így jártál. Ha itt élnél egy hétig, akkor rájönnél, hogy Pesten nem sok értelme van rolakodni, mert ott úgy is jár 2 percenként a metro. És egyébként még ha betartanánk is szaladnátok a metro felé, ami már indulna, de nem, mert ti még szaladtok.
2009. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Mennyiben kapcsolódik ez a kérdéshez, tehát ahhoz, hogy ezt az egyszerű szabályt miért nem tartják be?

Ez sajnos sok előző reagálással egyetemben nem válasz a kérdésre, pusztán szándékos provokálás, vagy értelmetlen "csakazérisdögöjjönmegmermérsietbüdösbunkóakkorseebngedemel" szellemiségű ostoba ellenszegülés egy egyszerű, az emberek életét, közlekedését ésszerűbbé tenni hivatott szabállyal szemben. Szomorú.

Sajnos nagyon úgy fest, ilyen helyen élünk ma 2009-ben ebben az országban.

Semmin nem csodálkozom, elvégre tényleg sokszor ezt kapja az ember a mindennapokban is. Nem vagyunk egymásra tekintettel, sok a gyűlölet, rosszindulat - és a lehetőleg "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás.

(Látszik sok kedves válaszoló milyen hevesen áll ki valami ellen csak, mert lusta odafigyelni másokra. Bár gyanítom, hogy inkább csak merő rosszintulatból.)

Szebb napokat, több odafigyelést és toleranciát.

2009. jún. 3. 17:59
 25/31 anonim ***** válasza:
68%

A kérdezőnek teljesen igaza van!

Csak amíg az embereknek ilyen a hozzáállásuk, sosem lesz itt tolerancia..

2009. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
89%

Üdv mindenkinek! A múlt héten már válaszoltam (már nem tudom, melyik hozzászólás, de azt írtam, hogy nekem még nem volt olyan, hogy beszóltak volna, ha megkértem a kedves útitársat, hogy legyen szíves elengedni.) Azóta annyiban változott a helyzet, hogy más időpontokban kezdtem járni a metrón egyéb okok miatt (tehát a legnagyobb csúcsforgalomban), és valóban azt tapasztaltam, hogy a tömeg akkora, hogy állnak jobbra-balra, mindenhova, tényleg nem lehet elmenni, és még próbálkozni is reménytelen sokszor sajnos.


Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy aki a mozgólépcsőn lépcsőzni szeretne, az nem tolakszik, csupán halad, megy, (már ha tud), ezt kellene lehetővé tenni úgy, hogy nem álljuk el az utat. Az már mindegy, hogy őt milyen ok vezérli abban, hogy lépcsőzzön, netán siet a vonathoz vagy egyéb helyre, vagy más az indítéka.


Egy apró szabály vagy figyelmesség, amelynek betartása hozzájárulna ahhoz, hogy ha nem muszáj, ne korlátozzuk egymás szabadságát, aki lépcsőzni szeretne, az tegye azt, aki pedig csak állni szeretne, tegye azt (a jobb oldalon).

2009. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
90%

Pár válaszra reagálnék:


* én is nő vagyok, de nem a táskám határozza meg melyik oldalon állok: jobb oldal. Jobb kézzel kapaszkodok, bal kézzel meg tartom magam előtt a táskát:-)


* a mozgólépcsőn ritka aki csak úgy rohangálni akar (oka lehet, miért siet akár lefelé, akár felfelé)Csak egy példa, elég drasztikus, de megtörténhet:

Munkahelyeden jön a telefon, a gyerekedért mentőt hívtak a suliba. S neked metróval kell menni a kórházba...Zsúfolt mozgólépcső (pl. Moszkva tér). Mindenki cikcakkban... Izgulsz mi van a gyerekkel, s akkor még "elnézést", "bocsánat", hallgatni a beszólásokat, ciccegéseket...


Mintha minden ember személyes sértésnek venne mindent, biztos, hogy csak őt akarják piszkálni! "A hentesnél azt a hosszú sort kivárni, jajj, hogy nem engedtek előre,láthatják hogy fel vagyok pakolva - a metrón is az a nagy tömeg, a helyet sem adta át senki - na és tessék, hova siet ez a fiatalember, még a mozgólépcsőn sincs nyugta az embernek?!"

2009. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
67%
Azért nem állnak jobb oldalra, mert a magyarok minden figyelmeztető táblát magasról leszarnak.
2009. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%
Én jobb oldalon szoktam állni, de ha bőröndöm van, akkor elég nehéz megoldani, mert kényelmetlen ha elém vagy mögém rakom. Amikor tudok, "segítek", de azért nem érzem ezt ilyen drasztikus problémának, hogy egymás hajába kapjatok.
2009. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%
Én sem hallottam még ilyenről,nem is láttam sehgol kiírva Magyarországon!
2009. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!