Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem állnak az emberek a...

Miért nem állnak az emberek a mozgólépcsőn a jobb oldalra, mikor erre több helyen felirat is felhívja a figyelmet?

Figyelt kérdés
Miközben ha az ember szeretne haladni rajta lefelé, mert mondjuk nagyon siet, sok ember beszólogat, meg szörcsög, hogy hova siet ez a barom, meg mit képzel magáról, miközben éppen a bal oldalt, és egymás mellett állók nem teljesítenek egy normát, miszerint aki a mozdólépcsőn megáll, az a lépcső jobb oldalán telepedjen meg. (Egyes külföldi nagyvárosokban ilyen szituációban a bam,bán baloldalt őgyelgőket simán darálja le a lefelé/felfelé halatő tömeg, ott nincs ideje a delikvensnak kaffogni.)
2009. máj. 22. 17:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%

Úgy tűnik, te sem vagy a haladás híve!

igenis hadd siessen már az aki siet! Eleve a metró arra van kitalálva, hogy gyorsítsa a közlekedést. Abba is gondolj bele, a fő pályaudvaroknál mindnél van metró, tehát aki siet, lehet, hogy azért siet, hogy elérje a vonatát, és ezen múlik, hogy eléri-e... a vonat pedig nem indul mindenhova 2 percenként.

Na bumm, marha nagy erőfeszítés jobb oldalra állni, hogy mehessen akinek dolga van? Nem hiszem, hogy bárkinek is kára származna belőle, akkor miért nem lehet eleget tenni egy kérésnek?

2009. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
47%
Én még egyszer sem láttam ilyen jelzést,de természetesen elhiszem hogy van. Viszont tudok egy ősi indián modszert,emlitették már előttem: kinyitod a szádat,és megkéred a bal oldalon álló kedves utazót,aki kúrvára hátráltat téged abban hogy lerohanjál a mozgólépcsőn a mteróhoz,ami 3 percenként jár ,hogy fáradjon arrébb. Ha a vonathoz sietsz fogadj el egy tanácsot: ugy induljál el,hogy ne 2 percen muljon,eléred-e. Üvd!
2009. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%
Tőlünk nyugatra ez minden nagyvárosban bevett szokás. Nem is hallottam róla, hogy Magyarországon is kezdik átvenni ezt a - szerintem - jó szokást! Nem tudom, hogy az embereknek miért esik nehezükre a jobb oldalon állni, látom most is durrognak páran emiatt. Fél lépés jobbra és el tud menni, aki siet. Ennyi! Nem egy nagy dolog. Ugyanúgy az utakon 2-nél több sávos pályatest esetében is illik a külső sávba húzódni, hogy aki siet, elmehessen. Gyorsan hajt? Megbüntetik, az ő baja és még mindig kevésbé veszélyes, mintha szlalomozna. Mit várhatunk az országunktól, amíg ilyen egyszerű dolgok miatt is csak háborogni tudunk? Komoly szociológiai problémák vannak itthon...
2009. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem, én évek óta metrózok, mivel azzal járok munkába, és még sosem jutott eszembe, hogy a mozgólépcsőn előzgessek, ahogy az sem, hogy amár csukódó ajtón még mepróbáljak lapjával áthatolni. Hiszen két percen belül jön a következő. Mindíg csodálkozom, hogy néhányan képesek pár másodpercért szlalomozni a tömegben a mozgólépcsőn, lent meg félrelökni a többeket, hogy utolsóként beessenek a szerelvénybe. Ez a türelmetlenség, ami sajnos az élet minden területén benne van az emberekben. Azt hiszik, lekésnek az életükről, bezzeg majd később nem akarnának annyira sietni....
2009. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

14:54-es vagyok.

Le lehet pontozni, ahogy eddig is tette 1-2 ember. Ezzel is csak erősítitek a tézist, miszerint más (magasabban kvalifikált és szociologizált) országokban ez egy bevett szokás!

- más miért siet, ha én nem sietek

- más miért nem kel korábban

- más miért gazdagabb

- miért zöldebb a fű a szomszédnál

Az eszetekbe se jusson, hogy valaki siet valahova, de önhibáján kívül késésben van és nem szeretné az autójával szennyezni a környezetet ezért metróra száll. Mivel késésben van, ezért a lehető leggyorsabban szeretne eljutni A pontból B-be, anélkül, hogy bárkit zavarna vele...

Kár tovább magyaráznom, aki érti, az tudja...aki nem az meg lelkiszegény...

2009. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Csukódó ajtón beugrani a szerelvénybe valóban balesetveszélyes, meg sem próbáltam soha. A mozgólépcsón lépdelni alapesetben nem az, feltéve, hogy ezt a szabályok értelmében az utazóközönség lehetővé teszi azoknak akik sietnek, bármi okuk is legyen erre (amihez a többieknek akár semmi köze sincs). Az utazóközönség demagóg, a normákhoz alkalmazkodni képtelen fele sajnos ezt láthatólag képtelen megemészteni, és inkább értelmetlenül is de minden áron ellenáll az egyébként az utazási feltételekben is megjelenő kérésnek/szabálynak/feltételnek ha úgy tetszik:

(szó szerint idézek a bkv utazási feltételeiből)

"A mozgólépcsőn lehetőleg jobb oldalon kell utazni és a bal oldalt szabadon kell hagyni a siető Utasok számára."

(link: [link]

Innentől szerintem egyértelmű a szitu, az az antiszociális egyén, aki szánt szándékkal nem teszi lehetővé a haladást azzal, hogy a megfelelő helyre áll.

Kérek ezért mindenkit, hogy a továbbiakban fontolja meg ezt, és ennek fényében közlekedjen.

Köszönöm

2009. máj. 23. 19:34
 17/31 anonim ***** válasza:
53%

05-22 22:01-es te nem nő vagy, hanem egy p.csa :D


Aki egy ilyen egyszerű szabályt nem képes betartani (ami ráadásul azért van kitalálva, hogy egyszerűbb, hatékonyabb és jobb legyen a közlekedés) az nagyon buta ember.

Ha ő nem siet, akkor más se siethet? Keljen fel azért korábban, mert a bunkók elállják az utat? (Ez már nem csak a metróra vonatkozik.)

2009. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

Én azóta megnéztem, és bizony kint van a jelzés, mint ahogy az is, hogy kisgyereknek fogni kell a kezét és a kutyát fel kell venni kézbe...

Csakhát az a baj, hogy nem kiabál! és ha kiabálna, akkor is lennének emberek akik ezt magasról lesajnálják!

2009. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Asmodeus ***** válasza:
65%

Erre csak annyit tudok mondani, hogy vannak akik "annyira sietnek", hogy a teljesen megtelt, tömött metróba is csakazért is bepréseli magát, ha nem is fér be, ezzel feltartva a metrót és annak összes utatás - mivel miatta nem lehet ajtót zárni és áll a metró egyhelyben. Persze 2:20-as követés mellett teszi mindezt. Azzal, amit ilyenkor "művelnek" többszáz "esetleg siető" embert tartanak fel, persze erre ők ugye nem is gondolnak.


Eleve nem értem meg soha, hogy hogy lehet annyira késésben lenni, hogy mozgólépcsőn is előzgetni kelljen, illetve a tömött 2 percenként járó metróra is csakazért is be kelljen préselődni - persze, ha rácsukják az ajtót még neki áll feljebb..


Én mindig mindenhova legalább 30 perccel előbb elindulok, hogy ne kelljen rohanni, és biztos odaérjek.

2009. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%

Ébredjetek már fel!

1.) nem jár a metró 2 percenként!


A másik meg: ha annyira tömött a metró, hogy 2 percenként (szerintetek)annyira tömött, a BKV-nak nem kéne csinálni valamit, ahelyett, hogy itt dicsekszünk a külföldieknek, hogy Budapesten mennyire frankó a tömegközlekedés????, Mert ezek szerint mégsem.....


És igenis hadd siessen már valaki, ha sietni akar.

2009. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!