Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem állnak az emberek a...

Miért nem állnak az emberek a mozgólépcsőn a jobb oldalra, mikor erre több helyen felirat is felhívja a figyelmet?

Figyelt kérdés
Miközben ha az ember szeretne haladni rajta lefelé, mert mondjuk nagyon siet, sok ember beszólogat, meg szörcsög, hogy hova siet ez a barom, meg mit képzel magáról, miközben éppen a bal oldalt, és egymás mellett állók nem teljesítenek egy normát, miszerint aki a mozdólépcsőn megáll, az a lépcső jobb oldalán telepedjen meg. (Egyes külföldi nagyvárosokban ilyen szituációban a bam,bán baloldalt őgyelgőket simán darálja le a lefelé/felfelé halatő tömeg, ott nincs ideje a delikvensnak kaffogni.)
2009. máj. 22. 17:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
van egy olyan szó ,hogy tömegpszihozis ami annyit tesz hogy azt csinálod mint a tömeg látod ,hogy aréb kéne álni de mégse teszed mert az elöted álo rengeteg ember is rosz hejen áll :) van aki normális modon betartja ezt a jobb oldalis dolgot de nagyon sokan a tömegpszihozis áldozatai:)
2009. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
94%
Szerintem azért,mert nem tudnak róla. Legalábbis én erről még nem is hallottam,sőt ilyen jelzéseket se láttam még. De most már figyelek :)
2009. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%

én régebben nem tudtam.Bécsben voltam és figyeltem milyen gyorsan halad minden lökdösődés és stb. nélkül táblák jelezték,hogy jobb oldalra álljanak és baloldalt senki sem állt hanem lépcsőzött.Azóta énis csakis jobb oldalt álok,és mostmár itt is fenn van a tábla./2es metrón legalábbis/de nem sokan veszik észre.de nem érdekel elnézést kérek,így arrébb megy,tőlem aztán pofázzon csak magát idegesítí fel.

m17

2009. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Ott vannak a jelzések mindenütt!!!

Jellemző, hogy hányan veszik észre.


A kérdezőnek igaza van, hogy ez bunkóság, nemtörődömség.

De azért ez csak úgy működik, ha a lépcsők nem tömöttek!

Csúcsforgalomban nem várhatod el, hogy mindenki, aki nem siet nagyon, vagy nem tud jól lépni - dupla annyi ideig várjon, míg átjut.


Csak az a bunkó, aki bal oldalt vagy kettesben (sőt: néha egyedül, középen) álldogál, és nem megy odébb szó nélkül, ha arra siet valaki.

2009. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
94%
"jellemző,hogy hányan veszik észre" ezzel nem értek egyet,sztem túl erős a megfogalmazás. Inkább a jelzések nem elég megfelelőek. Tényleg nem tudtam és nem is találkoztam még a jelzéssel (2.válaszoló)
2009. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

Én nő vagyok és a jobb oldalamon hordom a táskámat, amit féltek a tömegben, ezért mindíg magamhoz szorítom. Mozgólépcsőn így csak a bal kezem szabad, amivel viszont muszáj kapaszkodnom, mert kissé tériszonyom van.

Úgyhogy nekem ez az okom, de amúgy sosem értettem, hogy lehet valakinek annyira sürgős, hogy a mozgólépcsőn előzgessen, mikor egyrészt balesetveszélyes, másrészt a metró két percenként jár??????

2009. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha elállják az utat, a következő mondatot javaslom: "Elnézést, szabad lesz?" Nekem mindig bejött, és még soha nem szóltak be. Egyébként nekem mindegy, hogy balról vagy jobbról kerülöm ki az illetőt, csak álljon arrébb. Tehát ha kitartóak vagyunk ebben, hogy helyet kérünk a lépcsőzéshez, akkor majd egy idő után megszokja a nép, és majd eleve úgy áll. Lehet, hogy kell egy kis idő, de szerintem nem reménytelen az eset. És különben még ha nem is sietek, akkor is szeretek lépcsőzni az egész napos irodai üldögélős munka után.
2009. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

1. Nos, bárkinek lehet sürgős dolga, ami indokolhatja, hogy meggyorsítsa a haladását a mozgólépcsőn azzal, hogy lépcsőzik. Azt hiszem erre a többi utastárs valójában nem is kíváncsi soha, hogy ki miért siet, fogadjuk el, hogy valakinek sietős, hát ez van, joga van hozzá.

2. A mozgólépcsőn való lépcsőzés pedig csak akkor lehet veszélyes, ha kerülgetni kell, de ha mindenki jobb oldalon áll, akkor ugye nem kell kerülgetni, hanem lehet haladni. Tehát így nem veszélyes, és emiatt KELLene a jobb oldalon állni, hogy ezt lehetővé tegyük.

3, Nem az tanusít deviáns magatartást aki a mozgólépcsőn lépcsőzik, hanem aki ezt a kiírások ellenére nem teszi lehetővé azzal, hogy a jobb oldalon áll. A prvokáló megjegyzések mint "hova siet má'" Mit képzel ez a f**, de sietős" stb. stb. pedig persze csak plusz kedvesség lehet gondolom, de persze ez nem meglepő manapság. Megjegyzem én nem úgy szoktam helyet kérni ha haladni akarok, hogy "Mennymá arréb te tuskó" hanem elnézést kérve, illedelmesen.

Innentől kezdve szégyeljék el magukat a beszólogatók.


Köszönöm a válaszokat.

2009. máj. 22. 23:15
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

22:01-es...

na, az ilyen emberek hátráltatják a fejlődést és más emberek előrejutását. Nehogy már a többiek a te fóbiáidhoz igazodjanak! Saját törvényeket nem akarsz?


Egyébként meg minden mozgólépcsőn kint van a "kérjük álljon a jobb oldalra" jelzés, nem is kicsi méretben, csak az nem veszi észre aki nem akarja.

Én is voltam Bécsben, frankón működik a dolog.

2009. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
56%
A mozgólépcső arra van, hogy magától levigyen, nem arra, hogy rohangásszanak rajta. Nem hiszem, hogy az a néhány másodpercnyi előrébbjutás nélkülözhetetlen lenne, hiszen a metró nem fél óránként jár. Ezzel az erővel a buszsofőröket is b..-hatnánk, hogy menjenek gyorsabban, mert mi sietünk.
2009. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!