Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszokon becsatolját...

Távolsági buszokon becsatoljátok a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Mert én még nem sok embernél láttam, pedig kötelező lenne. Egyébként miért van az, hogy csak egyes helyeken van (általában legelöl, és középtájon )?
2011. aug. 15. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

" vasútnál nem tudod milyen alkesz álligathatja a váltókat"


az az "alkesz" általában egy számítógépvezérlésű biztosítóberendezés, de legrosszabb esetben is elektromechanikus. Ezek a berendezések meggátolják, hogy hülyeséget csinálj :)

2012. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán 10 éve ültem utoljára buszon, igaz, akkor Svédországban. Távolsági busz volt, és indulás előtt kedves hangon bemondták, hogy legyenek szívesek bekapcsolni a biztonsági öveket. De ahogy láttam, ott ez természetes. Nyilván én is bekapcsoltam, de én mindig bekötöm magam, szinte akkor is, ha csak arrébb állok az autóval. Annyira megszoktam, hogy egyszerűen zavar, ha nem érzem, hogy fog valami.
2017. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Vannak buszok, amelyeken minden üléshez van öv, nem csak elöl, meg az ajtónál. Én már ültem olyan buszon, ahol a sofőr pilótának képzelte magát, és indulás után hosszú beszédet tartott a tudnivalókról. Ebben szerepelt az is, hogy kössük be az öveket, de még a várható utazási idő is. Autópályás expressz járat volt, ami nem is szállíthat álló utast.
2017. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!