Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyen esetben is lehet büntetn...

Ilyen esetben is lehet büntetni a BKV-n?

Figyelt kérdés
Szerencsére nekem bérletem van (munka miatt villamos-metró néha buszt használok így szükségem volt) viszont az egyik ismerősöm a minap kapott egy büntetést. Ő máshol dolgozik és csak néha buszozik viszont pár napja az egyik buszon kapott egy büntetést. Eredetileg nem lyukasztott viszont mikor meglátta az ellenőrt rögtön megtette, de ezek után mégis kapott egy büntetést. A kérdésem az lenne, hogy tudom persze ez így nem a legszebb módja a törvénytisztelő BKV-s utazásnak, de ilyen esetben is érvényes ez a büntetés?
2011. ápr. 26. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jaja én iskolás vagyok és bérletem van de a minap felszállt egy öreg néni a buszra és nem lyukasztotta ki és az ellenőr meg olyan volt, hogy csak ült azt 1x csak gondolt egyet azt magára csapta a karszalagot elkezdi: Jegyeket, bérleteket kérem. a öreg néni meg ment volna kilyukasztani az meg oda kiabált, hogy most már ne lyukassza mer késő.. azt még majdnem összeverekedtek beszélt ott, hogy most szállt fel alig volt ideje meg a kórházba volt stb.. de nemtom mi lett a vége mindenki odacsődült..
2011. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. Benne van az utazási szabályzatban, hogy jegyet közvetlenül a felszállás után kell kilyukasztani. Ha nem így tesz, akkor megszegi az utazási feltételeket, ergo jogos a pótdíj.
2011. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor határozottnak kell lenni. egyetemista vagyok és csak évközbe vagyok pesten nyáron nem.évközbe van bérletem nyáron nincs. ha nyáron fel kell jönnöm akkor jegy...kéne..jártam én is igy odajött kijukasztottam mondja h ez igy nemjo. mondom mért?mert h most lyukasztottam hát mondom neharagudjon de van érvényes jegyem ön mást mond?hát igen h az van de hogy most lyukasztottam. hát mondom meg akar büntetni mikor van érvényes jegyem? erre további jo utat kívánt és továbbment. szoval ilyenkor határozottnak kell lenni és nem hagyni magunkat. persze tudom h ez igy bunkoság meg ezért tart ott a bkv ahol de ezvan
2011. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak "sajnos" igazat kell adnom. Nem tudja az ellenőr önmagában bizonyítani, hogy te mikor lyukasztottad a jegyet. Ha kicsit jobban fellépsz, akkor ténylegesen meglehet úszni. 1-1 ellen senkinek sem lehet igazat adni. Persze ezek mondhatni kiskapuk is, alapjában véve mikor felszállsz akkor kell jegyet lyukasztani. Sokszor tényleg megúszható a büntetés más helyeken is, ha az ember próbál kicsit erőszakosabban fellépni.
2011. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Öreg néni nem lehetett, mert 64 évesen még nem öreg annyira az ember, 65 évesen meg már ingyen utazhat.
2011. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hivatalosan amikor oda ér az ellenőr érvényes jegyel vagy bérlettel kell rendelkezni, azt a közvetlen felszállás utánit az ellenőrök találták ki és íratták ki a buszokra, de ez csak kérés részükről
2011. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet jegyet vagy bérletet venni utazáshoz? Ez egy szolgáltatás, és ki kell fizetni az árát. És ne mondjátok, hogy ezért az állapotért nem fizettek. Akkor ne használjátok! Bevétel nélkül miből fejlesszenek? (vagy tartsanak szintet)

Ezenkívül sokkal nyugodtabban is utaznátok, nem rettegnétek az ellenőrtől. Én simán felmutatom a bérletem, jó napot, köszönöm, nincs mit, jó utat.

Kíváncsi vagyok, mit szólnátok, ha nem kapnátok fizetést, mert a munkáltatónak nincs kedve fizetni.

2011. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen jogos, mivel ki akarta kerülni, nem akart lyukasztani. A legtöbb ember így próbálkozik...
2011. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Liza, te aztán érdekesen értelmezed a dolgokat. Az utazási feltételeket a szolgáltató szabja meg. Az abban foglaltakat elfogadod, ha igénybe veszed a szolgáltatást azaz utazol. Abban pedig benne van, hogy a jegyet (lyukasztással nyomtattatással), bérletet (a szelvényszám tollal való felírásával) az utazás megkezdése előtt, avagy közvetlenül a felszállás után érvényesíteni kell. Ez ennyire egyszerű! Persze nem muszáj BKV-zni, lehet gyalogolni is...


Az ellenőrök ritkán járnak egyedül, nehéz volna 2, esetleg 3 ellenőrrel szemben a vélt vagy valós igazadat bizonyítani. Főleg, ha nyomtatós jegykezelő készülék van a járművön.


Sokan csinálják, hogy csak akkor lyukasztanak, ha jön az ellenőr. Ez abszolút nem szabályos ugyan, de többnyire nem is kötözködnek az ellenőrök sem. Egyébként az utazásból nem zárható ki senki, aki az ellenőrzés során érvényes utazásra jogosító dolgot tud felmutatni (jegy, bérlet, utazási igazolvány, stb.) Ezt a kitételt szokták felhozni a lebukott utasok. (És talán pont ezen mondat miatt szoktak az ellenőrök legtöbbször szemet hunyni a közvetlen ellenőrzés előtti jegyérvényesítés felett is...)


Kérdező, a büntetés ezektől függetlenül jogos és persze érvényes is. És ha az ismerősöd alá is írta a papírt, ezt el is ismerte.


maci

2011. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"erre további jo utat kívánt és továbbment."


Hülyékkel én se vitatkoznék. Kár a gőzért.

2011. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!