Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Buszon az ellenőr hogyan...

A Buszon az ellenőr hogyan járhat el ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ha a buszon utazok van jegyem de nincs kilyukasztva és az ellenőr meg akar büntetni.Tényleg nem büntethet meg csak leszállíthat?Mert ugye ott tartani nem tarthat mert a személyi szabadság korlátozása.Testi erőszakot meg ugye megint nem alkalmazhat.Akkor ha van egy jegyem de nem lyukasztom ki nem kapok büntetést max leszállíthat ugye ?
2011. júl. 22. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért szállítana le? Kilyukasztatja veled és kész.
2011. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megbüntethet,hiszen attól hogy van jegyed,nem kezelted,így olyan mintha ingyen utaztál volna.

Felszállás után érvényesíteni kell a jegyet.Ha nem teszed akkor lógsz..ezért bírság jár.

2011. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem.DE ha meg akar büntetni akkor íratokat nem kérhet csak azt hogy diktáljam be az adatokat.Vagyis ha direkt hamis adatokat adok meg akkor más kapja a csekket így van ?
2011. júl. 23. 07:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Az igazság az,hogy az új rendelet szerint az ellenőr hívhat rendőrt,és mostanában mindig van vele egy polgárőr(vagy valami hasonló foglalkozású ember)

Ha az ellenőr megbüntet akkor kérheti az iratokat.Amennyiben nem adod oda,akkor megteheti,hogy rendőrt hív,és neki már köteles vagy oda adni.Vagy aki vele dolgozik hivatalos személy,annak is köteles vagy odaadni.

Azt hogy van jegyed de nem kezelted rögtön felszállás után,bizony ez lógás,és ezért büntetés jár..


Megteheted,hogy azt mondod,hogy nincs nálad semmi irat de megadod fejből az adatokat.Kénytelen ezt leírni,bár az ellenőrök sem hülyék,tudják,hogy kamu cím,és név amit megadsz..De nyugodt szívvel leszállíthat a járműről.

Én úgy vettem észre hogy az emberek többsége ki nem állja a bliccelőket,és nem tartják fer dolognak,hogy míg mások becsületesen veszik a jegyet/bérletet addig van egy alak aki lógni akar..Bizony a szégyen neki lesz..

A szégyentől,megaláztatástól megmenekülhetsz ha becsületesen utazol te is.

2011. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De kurv.ára tisztában vagy a mocskos kis jogaiddal, de arra még nem gondoltál, hogy a kötelességeidet is teljesítsed nem? Az ilyeneket mint te úgy pofán kéne ba.szni, hogy utána ne kelljen leszállnod, mert lerepülsz a buszról. Undorító ez a pondró magatartás, hogy a jogait tudja, de az hogy jegyet vegyen és ki is lyukassza vagy bérletet vegyen, na az nem megy. Pfej, leköpnélek legszívesebben...
2011. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt ahol én lakok más a szabály

itt az ellenőr nem kérhet semmilyen íratot csak kérheti hogy diktáld be neki.Hívhatja a rendőrséget de nem tarthat ott 1 percig sem mert azzal személyi szabadságot sért és az bűncselekmény.Addig meg simán lelépek onnan.De ha mégis elkap a rendőr nem büntethet meg mert nem vette fel kamerára hogy én ott utaztam.Nincs bizonyíték.Vagyis itt ingyen utazhatunk a buszon

2011. júl. 24. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:

elég szomorú,hogy mások szabályait vágod,de a te szabályaidat nem tartod be.A szabály az,hogy sehol nem bliccelünk,hanem becsületesen utazunk ha már igénybe vesszük a BKV közlekedését.Szégyellhetnéd magad,mert te is csak arról papolsz,hogy mit lehet és mit nem lehet csinálni valakinek,hogy megbüntessenek.

De eszedbe sem jutna,hogy becsületes légy..

2011. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Volt olyan hogy haverom felkapaszkodott a busz hátuljára.Utasok majd be szartak hátul amikor meglátták.Nem lett semmi mert mit tudtak volna tenni ?
2011. júl. 24. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:

A lófarát, az a pofátlanság, hogy 320 Ft a BKV-jegy.

Én naponta 2 x 3,26 km-t megyek villamossal, havonta nagyjából 130 km, ezért nem fogok venni se jegyet, de még bérletet sem.

2011. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!