Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV-nak elment a maradék...

A BKV-nak elment a maradék esze is? Amit mostanában csinálnak a 7-es buszcsaláddal.

Figyelt kérdés
A gyorsjáraton (7E, 173E) régen csak a felújított (piros homlokfalú) Ikarus 280-as buszok jártak, aztán valami nagy okos kitalálta, hogy ezek a legalkalmasabbak csomóponti tartaléknak. Helyette jött régi 280-as, meg 435. Ez már eleve nem volt olyan jó, de mostanábvan mégnagyobb hülyeséget csinálnak. A fekete hetesen (7, 173) is jár már a piros 280-as. Miért nem lehet egységesen a gyorsjáratokban közlekedtetni ezeket? Eddig már messziről lehetett látni, hogy gyors jön, vagy nem. Ezenkívül a felújított 280-asok sokkal intenzívebben gyorsulnak, és nagyobb a végsebességük, ezért alkalmasabbak a gyorsjáratra.
2011. ápr. 15. 22:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szerintem egy utast nem érdekel, hogy van forduló, de ha bent áll egy piros a 103-ason, és egy kék a 7E/173E-n, akkor azokat nyugodtan ki lehetne cserélni. A vezetőnek mindegy, hogy pirosat, vagy kéket vezet, az utasnak viszont nem mindegy! Az meg más kérdés, hogy miért van piros busz tartalékként, miközben kéket beosztanak a gyorsjáratra...
2011. ápr. 17. 21:08
 12/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem a buszt kell nézni, hanem a táblát/kijelzőt, nagyokos! Nem teljesen mindegy, hogy milyen busz megy? Annyi a különbség, hogy a "piroson" a kettes ajtónál lehet babakocsival utazni, a "kéken" a négyesnél. Tökmindegy. A 20E-n, 296-on is jött már gyros busz, de nem jutott eszembe, hogy az hetes lenne... Hogy egy embernek ennyi esze legyen. A sárga VanHoolról meg azt hiszed, Volánbusz, vagy mi?
2011. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Eddig kiszámítható, egységes járműpark volt a 7E/173E vonalon, most nem. Ez itt a baj. A két típus között pedig nem csak annyi a különbség, hogy hol lehet babakocsit szállítani... A piros buszokat FELÚJÍTOTTÁK az Ikarusban, a kékeket nem (a felújított, de visszafestett busz ebből a szempontból pirosnak számít :D). A felújítottban olyan ülések vannak, mint a 400-as szériában, ami kényelmesebb, mint az eredeti. Kevesebb ülés van benne, ezért tágasabb, nagyobb a lábtér. Hangos- és vizuális utastájékoztatás van rajtuk. Jobban gyorsulnak, és nagyobb a végsebességük.

Ezeket direkt a gyorsjáratra újították fel, ezért itt kéne használni. Nem a külső színe dönti el (például van olyan, amit felújítottak [piros lett], de nemrég visszafestették kékre. Ezek ugyan kékek, de az utastér mégis jobb, és ezek is gyorsjáratra valók [mivel ugyanaz a busz, csak más színben])

2011. ápr. 18. 21:13
 14/18 anonim ***** válasza:

Mennyi BKV-s van itt, akik megmagyarázzák, hogy ez így pont jó, és ebben nincs hiba.

De, ebben van hiba, rohadt szánalmasan néz ki, hogy a piros buszok (amiket MINDENKI a 7E-173E-ről ismer) szaladgálnak mindenfelé, a 7E-173E meg tele van kék buszokkal. Ha mind kék lenne, nem lenne semmi baj, de így hülyeség ezt csinálni.

2011. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Ha jól tudom akkor a sima 7-esen régebben (kb. 2005-ben) csak volvo-k jártak. Később visszakerült néhány 435-ös is és így a volvo-al jártak vegyesen. Ma pedig már 280, 435, és volvo jár vegyesen. Ez olyan gáz!!! Szétszórják a volvokat különbőző vonalakra! Az a baj hogy egy adott vonalon nem egységesen járnak a buszok. PL. a 7-esre csak volvo-t tennék, a 173-asra meg csak IK435-öst.

Jah és ami nagyon felnyomta a vércukromat:--> Kb. egy hete történt az eset amikor utaztam a 7-es buszon és a Kletinél a vezető bemondta a mikrofonba hogy: "Végállomás! Kérem sziveskedjenek leszálni!"

Többen megkérdezték tőle hogy mi történt. Talán elromlott a busz? (ez nem is lenne egy szokatlan dolog)

A sofőr annyit mondott hogy a diszpécser utasítására át kell állnia a 30-as járatra mert ott már 2 busz is kimaradt.

EZ MILYEN MÁ???? Ilyet lehet? :@ Siettem volna és baromira elkéstem onnan ahová oda kellett volna érenem! :V

2011. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért is kevertek a Volvokkal, hogy mindenhová jusson alacsonypadlós, ne csak 1-2 vonalra.
2011. ápr. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kedves 18:4:-as. Gondolj bele,hogy milyen sűrűn jár a 7-es család és milyen sűrűn a 30-as.Egyébként nem vagyok egy BKV-fan,de én spec. ezen nem tudok felháborodni tekintve hogy,mert napunk kb. 4 milliárd év múlva vörös óriássá válik,majd magába szippant. Ennek tudatában kérdem,mi a franc jelentősége van annak,hogy milyen busz van a piros hetesen?!
2011. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A BKV-nak alig van működő busza, nem tudják azt csinálni, hogy most a piros színűeket mind egy vonalra pakolják.
2011. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!