Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak a lakóhelyem, és az...

Csak a lakóhelyem, és az iskola között kérhetek diákbérletet, egy megállóval előrébbre kértem, később kiderült a hiba, hogy lenne megoldható, hogy a maradék 3 km-en legálisan utazzak?

Figyelt kérdés
A problémám ennél összetettebb! Kisújszállás-Debrecen diákbérletet kértem, azonban később a suliban kiderült hogy nekem még egy megállót kellene menni (Debrecen-csapókert), úgy lenne a legközelebb, másképpen vagy igénybe veszem a méregdrága DKV-t, vagy órákat gyaloglok. Becsületes polgárként besétáltam a kisúji jegyzpénztárhoz hogy kellene egy Debrecen-Debrecen csapókert közötti diákbérlet, amire azt mondta hogy nem adhat mert csak az iskola és a lakhely között adhat ilyet. Kérdeztem hogy akkor most mi van, azt válaszolta majd következő hónapban. A problémám nekem az, hogy most mit tegyek tulajdonképpen? Kétszer szóltak már nekem emiatt a napokban a vonaton, szerencsére eddig elnézőek voltak, de félek hogy megbüntetnek emiatt. Az sem megoldás hogy a vonaton megveszem a maradék távra a jegyet, mert az ilyeneknél piszkosul megszokták büntetni az embert. Teljes árú bérletet pedig nem nagyon szeretnék venni, mert az ára majdnem duplája. :S
2010. szept. 21. 07:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ilyenkor vissza kellene váltatnod a bérletedet, de a diákot nem lehet visszaváltani.

Mondanám, hogy játszd el hogy megrongálódott, és akkor kezelési költségért kicserélik, de akkor ugyanarra az útirányra adják ki, tehát megint Csapókertig...

Igazából ezt tudom én is javasolni, húzd ki ezt az 1 hónapot valahogy, ennél csak drágább megoldások vannak :(

2010. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!