Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e felhasználnom a...

Érdemes-e felhasználnom a maradék olajat?

Figyelt kérdés

Az autóm egy csepp olajnál valamivel kevesebbet fogyaszt el két olajcsere között.Ezért nem kell utána töltögetnem.De,ha már megvettem azt az olajmennyiséget,arra gondoltam,hogy óvatosan leeresztenék belőle annyit,amennyit utána tudnék tölteni.Azon kívül,hogy szokatlan,nem találok benne semmi kivetni valót,de kíváncsi vagyok,hogy szerintetek van-e értelme.

Előre is köszönöm!


2011. márc. 15. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Probálom értelmezni amit irsz, de nem biztos jól értem.

Tehát - ha már megvetted az olajat - és mardt mondjuk fél liter, akkor a motorból leeresztenél fél litert ezt meg utánatöltenéd?

De miért tennél ilyet? Miért nem teszed félre a következő oljcseréhez?

2011. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végül is egy kicsivel frissebb olaj lesz a motorban, de el is küldheted nekem, mert az enyém eszi egy kicsit:)
2011. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,jól érted.Elnézést,ha nehezen érthető...Gondoltam erre is,persze.Csak,idáig 3x cseréltem olajat,mindhárom olaj különböző márkájú volt.Az utolsó cserénél castrolt öntöttem bele és már szeretnék ennél a márkánál maradni.Elég kalandosan alakult,mert castrolt akartam venni,viszont nem voltam hajlandó kifizetni érte 12000Ft-ot és addig kajtattam,amíg féláron meg nem szereztem.Most tudok egy forrást,ahol ennyiért megvásárolható,de egyelőre félek,hogy nem tudom majd beszerezni.De az idő múlásával,amennyiben könnyebben beszerezhető lesz ennyiért,akkor össze fogom öntögetni őket.Évente 35-40 ezret autózok el,szóval rámrohadni nem fog.
2011. márc. 15. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan összekeverheted ha nem kapsz pont ugyanolyat. 15W-40; 10W-40, stb, feltételezem mindig ugyanazt a típust veszed, ha ez egyezik nem okoz semmiféle gondot (sőt, ha nem egyezik akkor sem, de mindegy).
2011. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze.10w-40-et használok.Én sem értem,miért tiltják szigorúan az olajok keverését,hiszen,ha ugyanazok a jellemzőik,akkor nem különbözhetnek össze.Mindegy...

Elkezdek megint kajtatni occsó castrol után,hogy meglegyen időben.Még 3000Km,aztán csere.Úgy számoltam,hogyha összeöntögetem őket,5 olajcsere után megmarad egy flakon olajam.Ennyivel is olcsóbb lesz az olaj:)

2011. márc. 15. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:
14.17-é a megoldás ...... :)
2011. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!