Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bliccelési ötletek? (Kérdésed...

Bliccelési ötletek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Miskolci diáklány vagyok, 17 éves. Pénteken elveszítettem a bérletemet, nem lett meg. Intéztünk telefonhívásokat, sehol nem találtak semmit. Ma bent voltam az iskola titkárságán, érdeklődtem mennyibe is kerül egy új diákigazolvány. 2420 Ft, ha beleszámítjuk az ideiglenes árát is. A bérlet árát felemelték, 3500 Ft. Ez összesen 5920. Nagyon el vagyok szomorodva, mert ma nagymamától megtudtam, hogy apának kellene az autóba venni akkumulátort, ami 25000 Ft és nem tudja ebbe a hónapba megvenni, mert költeni kell a fogszabályzómra illetve a bérletre. A fogszabályzót nem lehet elhalasztani, mivel ha még ebben a hónapban vagy akár a nyáron befizetjük, 54000 és nem 200000. Tb támogatott vagyok. Tudom, hogy NEM szép dolog és anya is megtiltotta, de 250 Ft egy jegy, és nekem - míg nem jön meg -, napi két jegy kell ha nem azt a buszt választom, ami lemegy az Újgyőriig. A külön programokat is ki kellett hagynom, pedig el szoktam menni és rendszeresen van bérletem is. Kérdéseim: milyen módszereket használtok, melyik a legkönnyebb? Kell kurázsi hozzá?
2011. ápr. 11. 15:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

17:05-ös ötlete azért nem jó,mert a lyukasztó az újabban dátumot pecsétel,másodperc pontosan,és akkor is megbüntet az ellenőr,ha az az óra-perc van rajta amikor ők felszálltak...mivel addig nem enged le amig át nem nézték a buszt..és ugye az előtte megálló min 2 perc...


láttam már nem1 ilyen büntetést...

2011. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Miskolcon belül utazol akkor biciklivel menj.

Nem hiszem hogy olyan távok lennének ott amit nem tudnál letekerni.

Én gyalogoltam már 3-4 km-t is a városban, csak sajnos nem ott lakok, de ha városi lennék akkor nem használnám a helyi járatot hanem biciklivel, motorral mennék. Max esős időben ülnék buszra.

Amúgy minden nap megyek volán járattal be a falunkból. Mivel nincs bicikliút így veszélyes a főúton tekerni.

2011. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én 2 hete rendeltem diákigazolványt, igaz ideiglenes nélkül, de csak 550 forint volt.
2011. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!