Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bliccelési ötletek? (Kérdésed...

Bliccelési ötletek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Miskolci diáklány vagyok, 17 éves. Pénteken elveszítettem a bérletemet, nem lett meg. Intéztünk telefonhívásokat, sehol nem találtak semmit. Ma bent voltam az iskola titkárságán, érdeklődtem mennyibe is kerül egy új diákigazolvány. 2420 Ft, ha beleszámítjuk az ideiglenes árát is. A bérlet árát felemelték, 3500 Ft. Ez összesen 5920. Nagyon el vagyok szomorodva, mert ma nagymamától megtudtam, hogy apának kellene az autóba venni akkumulátort, ami 25000 Ft és nem tudja ebbe a hónapba megvenni, mert költeni kell a fogszabályzómra illetve a bérletre. A fogszabályzót nem lehet elhalasztani, mivel ha még ebben a hónapban vagy akár a nyáron befizetjük, 54000 és nem 200000. Tb támogatott vagyok. Tudom, hogy NEM szép dolog és anya is megtiltotta, de 250 Ft egy jegy, és nekem - míg nem jön meg -, napi két jegy kell ha nem azt a buszt választom, ami lemegy az Újgyőriig. A külön programokat is ki kellett hagynom, pedig el szoktam menni és rendszeresen van bérletem is. Kérdéseim: milyen módszereket használtok, melyik a legkönnyebb? Kell kurázsi hozzá?
2011. ápr. 11. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran jár ellenőr ott amivel jársz? Mert én úgy szoktam, veszek jegyet, aztán lyukasztok ha látok ellenőrt.
2011. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de nem kötekedésből, ha használnád a keresőt, találnál neked kellő ötleteket, emlékszem, hogy volt már olyan kérdés ahová én is válaszoltam.(csak már régen, azóta sok oldalnyi válaszom lett hogy emlékezzek a címére)
2011. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon jó bliccelési ötlet: Menj gyalog.

Miskolcon azért nincsenek olyan hatalmas távolságok, amit ne lehetne legyalogolni... Napi 500 ft megspórolva.

És vigyázz a dolgaidra.

2011. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A Vasgyárig tényleg nem olyan sok idő felgyalogolni, á dehogy. :P
2011. ápr. 11. 16:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Bicikli? Most már jó idő van.
2011. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sok a roma arra fele, és félek, hogy körbeállnak, meg minden. Egyébként a suli jó, csak a környék olyan mint egy lepratelep.
2011. ápr. 11. 16:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha lemész az útra és tekersz, kb. mire észrevesznek, már el is hajtottál mellettük.

Tapasztalatbúl írom, én Pesten laktam a nyóckerben, ha mond ez neked valamit, kb. első nap után rájöttem, hogy sokkal biztonságosabb bringán, mint a buszmegállótól gyalog bármeddig elmenni. Szóval ha tényleg ez a gond, akkor ne parázz :)

2011. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

miskolci vagyok


esélytelen


most van pont hogy egyetemistáknak úk diákérvényesitő,van mvk-nál dolgozó ismerős,még az irodisták is be vannak állitva ellenőrnek...

napi szinten rengeteget buszozok mvk-val,nem is teszem messzire a bérletem meg a diákom,mert legalább 2x 1 nap összetalálkozok velük

igaz én a reptér-belváros-tapelág útvonalon járok sokat,de nem hiszem hogy sokat számit


bicikli,görkori,vagy bérlet


bliccelésnél csak 1x kell elkapniuk,máris többet kell kifizetnetek mint a bérlet+diák ára


és ne havit vegyél,hanem 30 naposat,akkor jövöhónapban is csak félhónaptól kell venni

2011. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Szorossan oda állsz a lukasztóhoz ha meg jön a patkány lukasztasz.Nem tud mit csinálni ha látja. Lényeg,hogy érvényes a jegyed.Lehet fog höbörögni, de mehet a fa...ba,én is igy csinálom évek óta.A 67.000 Ft-os szégyenletes fizetésemből,amiért reggel 5kor kelek nem fogok naponta többszáz forintot elutazni,vagy 12.000 Ft-ért bérletet venni.Sokaknak ez nem tetszik,de ők valószinűleg ennek a négyszeresét keresik.
2011. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Tanulj meg picit spórolni, bizonyos igényekről lemondani. Az első megoldás nem hiszem, hogy a csalás a legjobb. Ha elkapnak azt hiszem 8eFt a bírság, gondolom akkor még nagyobb gondban lennétek. Menj kerékpárral, jót fog tenni reggel egy kis mozgás.
2011. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!