Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem adom át a helyem ebben...

Ha nem adom át a helyem ebben az esetben, az bunkóság?

Figyelt kérdés

Tegnap ültem a buszon, eszméletlenül fájt a fejem, de annyira hogy már majdnem sírtam. volt egy óriási táskám, tornacuccom, meg 4 zacskóm és egy könyvem a kezemben, amit olvasni próbáltam. De nem tudtam mert nagyon fájt a fejem. Jött egy néni, és átadtam a helyem, mert általában, ha észreveszem őket, átadom, de ha nem adtam volna, az bunkóságnak számított volna?



És ha van máshol több üres hely, és úgy nem adom át?


2010. nov. 16. 16:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

Én udvariatlanságnak tartom azt hogy egy idős hölgynek/úrnak a fiatalok nem adják át a helyüket vagy nem engedik hogy melléjük üljenek.

Sokan azzal jönnek hogy tolakodók szemtelenek.

Van benne igazság de ez korral jár.Már nincs annyi türelmük mint a mai fiataloknak és ezt meg kell érteni.

Ingyen utaznak én meg fizetek akkor miért adjam át a helyet?.

Persze de míg nem voltak nyugdíjasak ugyan úgy kifizették a jegyeket ugyan úgy tanultak dolgoztak mint mink.

Arról meg nem tehetnek hogy nyugdíj után ingyenes a közlekedés persze az nekik jó mert a nyugdíjon kívül nincs más jövedelmük így nagy segítség nekik hogy ingyen utazhatnak mert azért ismerek egy pár idős nénit bácsit aki 50 ezerből fizeti a rezsit meg a gyógyszer árát ami nem 2 forint havonta.

2010. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok vele mindenki kapja vissza öregkorában ahogy most viselkedik velük.nem többet ugyanazt ugyanúgy.kíváncsi lennék a képükre.Beteg világban élünk sajnos.


Kérdező, nem voltál bunkó, mert az etikett azt kívánja meg, hogy ha nincs ülőhely akkor add át kivéve ha beteg vagy, vagy pl el van törve a lábad.

2010. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%

Szia,nem egyáltalán nem bunkóság.A fiatal is elfáradhat az iskolában a dolgozó ember 3 műszak után,míg a nyugdíjas egész nap unatkozik.Unalmába meg BKV-zik.

Én azóta nem adom át a helyet senkinek,mióta 9 hónapos terhesen sem adták át a helyet,alig tudtam állni,miközben dokihoz mentem.

Szálljon fel a végállomáson az aki ülni akar.

2010. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én amúgy se szoktam. Ha üres hely van mellettem, az öregek SOHA nem kérdezik meg, h szabad-e, max ha ott van a táskám. Ha ők ilyen bunkók, én is lehetek az.
2010. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%

tegnap 17:15-ösnek:


"3. Minden utas egy ülőhelyet vehet igénybe, ha azt előzetesen biztosította vagy a fennmaradó ülőhelyeket más utasok nem foglalták el. A 4 éven aluli gyermekek - biztonságuk érdekében - kísérőjük ölében utazhatnak, illetve külön ülésen mózeskosárban, gyermekülésben, stb. elhelyezve. A kísérővel utazó gyermekek elhelyezéséről, valamint folyamatos felügyeletéről a kísérő tartozik gondoskodni. A rokkantak, vakok, terhes anyák, kisgyermekkel utazók részére kijelölt ülőhelyeken - ha az más részére nincs előzetesen biztosítva - elsősorban ezen személyek utazhatnak.


4. Aki több ülőhelyet foglal el, mint amennyi őt megilleti, annak a lefoglalt ülőhelyről az odahelyezett tárgyat el kell távolítania és az ülőhelyet álló utasnak át kell engednie."



Undorító egy ember vagy, utazz autóval és akkor eldöntöd ülhet-e melléd valaki... És ha buszon utazom, leszarom, hogy tetszik-e neked ha melléd ülök, mert nem a tiéd sem a busz, sem az ülés, és én is vettem jegyet, bérletet!!


Szánalmas..

2010. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem is olyan régen hasonlóan jártam. Anyukámmal ülünk a buszon, mindketten iszonyatosan betegen. Egy utcabeli, idős, beteg néni száll fel a buszra, azonnal felálltam, leült a helyemre... Majd ilyet szól anyunak, hogy "Na mi van, felállítottad a lányt??" Hát én ott teljesen ledöbbentem... majd közöltem vele: "Nem, nem állított fel. Magamtól adtam át a helyem, mert így szoktam." A néni meg utána dörmögött valamit, hogy ezek a mai fiatalok...

2010. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bunkóság. De én azt utálom mikor jövünk sulibol tömve van a busz az ajtóba állunk mer nincs egyeltalán hely, de az öreg nénik fel lökődnek még jobban minket és aztán panaszkodnak h milyen bunkók a mai fiatalok, miattuk áll fél órát a busz ő nem siet meg várhatná a következőt ami kb 10 perc múlva megy de én meg sietnék h el érjem a vidéki buszomat.
2010. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én mindig úgy csinálom,ha van bőven,szabad hely,és még közel is van,akkor nem adom át. De ha terhes kismama,vagy bottal járó néni bácsi jön,aki alig él,vagy áll,a lábán,akkor is átadom. De van,hogy Én is elfáradok,és a térdeim is eléggé kiszoktak menni,akkor szarok bele,hogy az ifjista,nyugger g***k mit ugatnak!
2014. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Amint nagyon gyakori,az is,hogy ott van egy csomó üres hely,előtte,de Ő (A nyugger gecca) csak azért is melléd,vagy oda akar ülni,ahova te ülsz. A volán buszon,direkt hátra ülök,meg ahol elöl lehet,csak felszállni,hogy még véletlenül sem elől legyek,hogy a vén trottyok belém tudjanak kötni. Ma is ugatott,egy vény sárga ringló,de kiszophatja!
2014. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!