Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A megváltott vasúti menetjegye...

A megváltott vasúti menetjegyet mennyi időn belül kell felhasználni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ráírják, de csak később utaznék, 3napra, azért érdekelne, hogy oda-vissza megvehetem e előre.
2009. jan. 8. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
mondani kell a pénztárosnak, hogy mikor akarsz visszajönni és akkor olyat fog adni.
2009. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Ha retúrjegyet veszel, akkor az 30 napig érvényes.

Tehát ráérsz 30 napon belül hazajönni.

2009. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A jegyre két napos időtartam van ráírva, a retúrjegyre 4 nap. Pl. ha ma veszel jegyet: 10-11, ha retúrjegyet: 10-13

Az odautazást 100 kilométerig az első napon kell megkezdeni, a felett bármelyik napon. A visszautat úgyszintén, de visszafelé jöhetsz másnap is.

2009. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hali! Minden esetben közöld jegyváltáskor a pénztárossal, hogy mikor szeretnél indulni oda, és mikor vissza, illetve, hogy IC vonat-e az amivel utazol. A sorbanállás és a siető, mögötted álló utasok miatt jobb, ha az információsnál vagy a MÁV DIREKT telefonján előre megtudakolod, milyen jegyet kérj a pénztárban, és mennyi pénzt kell érte fizetni. Elvileg az ország összes vasúti pénztárában megveheted a jegyed belföldre.

pontos hivatkozást-szabályzatot itt találsz:

[link]

Fontos, hogy az egész szabályzatot egységében kell nézni,nem tudsz belőle egy-egy részletet kiemelni, hisz a teljes szabályzat vonatkozik rád illetve a vasútra!


Alapestben az egy útra szóló menetjegy érvénytartama

- az 1 - 200 km távolságra kiadott menetjegy esetében az érvényesség első napját követő nap 24. órájáig,

- a 201 - 400 km távolságra kiadott menetjegy esetében az érvényesség első napját követő második nap 24. órájáig,

- a 400 km-en felüli távolságra kiadott menetjegy esetében az érvényesség első napját követő harmadik nap 24. órájáig

tart.

b/ Az 1 - 100 km távolságú menetjeggyel az utazást az érvényesség első napján meg kell kezdeni.

A 100 km-en felüli távolságú menetjeggyel az utazás - a menetjegy érvénytar-tamán belül - bármikor megkezdhető.

c/ Bármilyen távolságra váltott menetjeggyel az utazást az érvénytartam utolsó napjának 24. órájáig be kell fejezni.

a/ A menettérti jegy érvénytartama

- az 1 - 100 km távolságra kiadott menettérti jegy esetében az érvényesség első napját követő harmadik nap 24. órájáig,

- a 100 km-en felüli távolságra kiadott menettérti jegy esetében az érvényes-ség első napjától számított egy hónapig (a következő hónapban az érvé-nyesség első napját megelőző naptári nap 24. órájáig)

tart.

b/ A menettérti jeggyel az odautazást

- az 1 - 100 km távolságra az érvényesség első napján,

- a 100 km-en felüli távolságra az érvénytartamon belül

kell megkezdeni.

c/ A menettérti jeggyel a visszautazás az érvénytartamon belül bármikor meg-kezdhető, és azt az érvénytartam utolsó napjának 24. órájáig be kell fejezni.

d/A menettérti jegyek esetében a visszautazás megkezdésével egyidejűleg az odaúti jegy érvénytelenné válik. Üdv

2009. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!