Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehetnék mozdonyvezető?

Hogy lehetnék mozdonyvezető?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta szeretem a mozdonyokat, meg igazából mindent ami gurul és hangos. A dízelmozdonyok műszaki részéhez elég sokat is értek.

Most néztem a MÁV honlapján a dolog menetét, de jó pár része nem volt teljesen egyértelmű.


Az előzetes teszten milyen kérdések vannak, műszaki vagy inkább személyiségi teszt, volt már ezen valaki?


A képzés ideje alatt már van valami kis fizetés? Mert 13 hónap, nappali, közben biztosan nem tudnék dolgozni.


Azt hogy dízel- vagy villany-mozdonyt tanulok azt eldönthetem, vagy épp amire kerülök. Illetve a 3 típusvizsgát megmondhatom mikre szeretném, például Csörgő, Szergej meg mondjuk Uzsgyi, vagy ott is ők döntik el mire kerülök?


És mennyit kell visszafizetni, ha estleg mégsem sikerül, vagy közben meggondolom magam? És mennyit keres egy mozdonyvezető manapság?



szept. 17. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Van több mozdonyvezető gyakornokos kérdés itt, érdemes visszakeresni őket!


"Kicsi korom óta szeretem a mozdonyokat, meg igazából mindent ami gurul és hangos. "

1 embert mondj az országban aki nem! :D


"Az előzetes teszten milyen kérdések vannak, műszaki vagy inkább személyiségi teszt"

Is-is


"volt már ezen valaki?"

Nem, te leszel a világon az első!


"A képzés ideje alatt már van valami kis fizetés?"

Van.


"Azt hogy dízel- vagy villany-mozdonyt tanulok azt eldönthetem"

Nem nagyon dönthetsz el semmit. Az aktuális tanfolyamtól függ hogy mit kapsz, D, vagy V, vagy mindkettő.


"a 3 típusvizsgát megmondhatom mikre szeretném, például Csörgő, Szergej meg mondjuk Uzsgyi, vagy ott is ők döntik el mire kerülök?"

Ők döntik el hogy éppen mire kell ember. Mondjuk ez függ a lakhelyedtől és hogy emiatt melyik telephelyen leszel. Ha a váci vonalat fogod járni akkor nem lesz dízeled ha nem muszály. De ha lesz is, akkor Szergejed biztosan nem. Ha záhonyi vagy, akkor meg biztos lesz Szergej tipusod.


"És mennyit kell visszafizetni, ha estleg mégsem sikerül, vagy közben meggondolom magam?"

A szerződésben pontosan benne lesz, még aláírás előtt megismerheted. Éppen ezért még előtte gondold meg magad! Milliós tételt kell visszafizetni, nem viccből indítják a tanfolyamot, elég kevés embert válogatnak be, úgyhogy ha bekerültél akkor örülj és csináld végig! Ne bassz ki mással, ne vedd el mástól a helyet! Ha nem gondolod komolyan, akkor menj inkább péknek, pénztárosnak, vagy politikusnak!


"És mennyit keres egy mozdonyvezető manapság?"

Keress rá a bértáblára!

szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!