Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak szerintem nem jó ez,...

Csak szerintem nem jó ez, hogy teljesen el akarják "CAF-osítani" a villamosközlekedést?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy most már szinte minden villamosvonalra akarnak CAF-okat rakni, és ha jól tudom az a távoli terv, hogy előbb-utóbb mindenhol CAF legyen... De javítsatok ki, ha tévednék... Nincs bajom a CAF-okkal, nem arról van szó, nagyon szeretem őket, de SZERINTEM nem jó, ha előbb-utóbb csak 1 féle típusú villamosok lesznek egész Bp-en, és nem lesz más... Az jobb lenne, ha azért változatosabb lenne a villamos járműpark, mint (egyelőre még) most...

(ezért nem örültem anno annak sem, amikor megtudtam, hogy a 2-es és 4-es metróra is ugyanolyan típusú Alstom metrókat akarnak, amit ugye meg is valósítottak...)



szept. 9. 18:26
1 2
 11/17 anonim válasza:
67%

[link]


Combino már járt a 2-esen. Szerintem a Combino villamos a legjobb, caf egy okadek

szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

#3:

Miért is? A CAF-on meg a Combino-n kívül nincs más alacsonypadlós vili Pesten, az összes többi magaspadlós, és ez még mindig nagy probléma szokott lenni a mozgássérülteknek.

szept. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

#11:

Máshol fikázd a CAF-okat, köszönjük.

szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
67%
CAF akkor is fos.
szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Talán meg lehetne oldani (rendelésnél), hogy legalább a járművek eleje eltérő legyen, így lenne némi változatosság.
szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Minél homogénebb a járműpark, annál egyszerűbb az üzemeltetés. A karbantartás is könnyebb, ha kevés típusú jármű van, a villamosvezetők kevesebb típusismerettel több helyen is bevethetőek (ha van vonalismeretük).


Egyébként régen is hasonló lehetett a helyzet, amikor mindent a Ganz gyártott, mondjuk akkor több típus volt a pályákon, de helyben volt a gyártás.

szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
Mellesleg a CAF a gyártó neve, nem a típusé, a Combinónál meg fordítva... Nem értem, miért nem egységesen a gyártó típus elnevezést használják, mint pl. a buszoknál.
szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!