Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak a villamosközlekedés fejlesztését egy városban?

Figyelt kérdés

Bár Magyarországon csupán 4 városban van villamosközlekedés. Az adott városokban mennyire fontos számotokra, hogy korszerű és biztonságos villamosok közlekedjenek?

Valamikor régen az országban volt még 2-3 vagy több város ha jól tudom, ahol szintén közlekedtek villamosok, viszont idővel az egyre szélesebb körben elterjedt autóbuszok kiszorították a kötöttpályás járműveket, vagy már nem tudom mi volt az ok, de felszámolták őket.

Örülnétek neki, ha több városban építenének ki villamoshálózatokat, valamint újra fellehetne lendíteni a villamosközlekedést?

Kíváncsi vagyok a válaszokra.



júl. 29. 08:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
3%

semennyire, ha lehet minel jobban lotyogjon es instabil legyen, mint indiaban a teton is lehessen utazni es ha lehet sokszor kelljen megallni mert vagyelferdult a kerek, aztan ha lehet akkor neha a villamos csusszon ki a sinek miatt.


ja es legyunk indiaiak.

júl. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Villamost olyan helyen érdemes létesíteni, ahol van egy vagy több nagy utasforgalmú viszonylat, amit érdemes leválasztani a közúti közlekedésről.

A Tram-Train-hez hasonló járműnek is lenne értelme több helyen, pl. Veszprém - Balatonfüred - Tihany vagy Hévíz - Keszthely - Balaton-Airport

júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak ott érdemes villamosközlekedést kiépíteni, ahol van olyan széles út, hogy a villamossínen nem közlekednek autók, mégis járható marad mellette az út.

Bp-en kívül úgy tudom, Miskolcon, Debrecenben és Szegeden van villamos. Máshol szerintem nem is kell.

júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
14%
Mivel kötöttpályás, pont hátránya is. Ha kell pótlás, mert valami hiba van, akkor szerintem nehezebb megoldani a pótlást is, mivel több járatot kell elvonni máshonnan. És az egész pálya lebénulhat. Ha egy busz robban le , akkor ott csak egy buszt kell pótolni. Legalábbis szerintem. Aztán lehet tévedek.
júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bp.-n vagyok érintett: örülök neki a különböző fonódó projekteknek.
júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tram-train megnyitása óta már 5 városban van villamos, Hódmezővásárhelyen is annak számít a tram-train.
júl. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

"mennyire fontos számotokra, hogy korszerű és biztonságos villamosok közlekedjenek?"

Semennyire. Én azt szeretem ha kilóg belőle a lábam annyira el van rohadva. A vezetékek is lógnak belőle mindenhol és vigyázni kell nehogy megzárron! Ja és 50 évesnél fiatalabb villamost nem akarok látni!!


"Örülnétek neki, ha több városban építenének ki villamoshálózatokat, valamint újra fellehetne lendíteni a villamosközlekedést?"

Igen.

aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon! A kötött pálya hátrányait, számos más tényező tudja kompenzálni! Pécsre, Győrbe, Szombathelyre, Nyíregyházára kéne villamos!
szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Pécsett, Nyíregyházán és Szombathelyen volt villamos.

Az autóbuszok terjedésének következtében a kihasználatlanság miatt lettek megszüntetve.

szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: Nem egészen. Az 1968-as közlekedéspolitikai koncepció alapján a villamosokat megszüntették, és buszokkal váltották ki. Volt ahol az utolsó napokban is még elég nagy forgalmat bonyolított le a villamos. Ugyanígy szüntettek meg forgalmas vasútvonalakat is, és váltották ki busszal.

Szóval az ok-okozat nem (minden esetben) stimmel.

szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!