Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak szerintem nem jó ez,...

Csak szerintem nem jó ez, hogy teljesen el akarják "CAF-osítani" a villamosközlekedést?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy most már szinte minden villamosvonalra akarnak CAF-okat rakni, és ha jól tudom az a távoli terv, hogy előbb-utóbb mindenhol CAF legyen... De javítsatok ki, ha tévednék... Nincs bajom a CAF-okkal, nem arról van szó, nagyon szeretem őket, de SZERINTEM nem jó, ha előbb-utóbb csak 1 féle típusú villamosok lesznek egész Bp-en, és nem lesz más... Az jobb lenne, ha azért változatosabb lenne a villamos járműpark, mint (egyelőre még) most...

(ezért nem örültem anno annak sem, amikor megtudtam, hogy a 2-es és 4-es metróra is ugyanolyan típusú Alstom metrókat akarnak, amit ugye meg is valósítottak...)



szept. 9. 18:26
A kérdező szavazást indított:
Jó az, ha csak CAF-ok lesznek mindenhol
Nem jó, ha mindenhol csak CAF-ok lesznek
20 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Csak szerinted.
szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

"Az jobb lenne, ha azért változatosabb lenne a villamos járműpark, mint (egyelőre még) most..."

. Miért? Hogy ne érezze rosszul magát a többi villamos? Ez amolyan villamos wokizmus?

szept. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
94%

nem kell mindenbe politikát belekeverni,azt a lumpen emberek szokták.

szükség van a többi villamsora is,kivéve azt a narancssárga szært,amin műanyag ülések vannak.

szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

El kell, hogy szomorítsalak: szinte minden szempontból az a legelőnyösebb, ha egy adott közlekedési társaság járműparkja homogén.

Persze sok utas szereti, ha változatos, de üzemeltetési szempontból egyértelműen a teljes egység a legjobb, ahogyan a teljesen hétköznapi utas (akit tényleg csak az érdekel, hogy kényelmes és funkcionális legyen a jármű) igényeit is jobban kielégíti, ha minden jármű ugyanolyan.

szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 nb2019 ***** válasza:
100%

A csak CAF-osítás esélye közel nulla. Ahhoz még legalább 2-300 szerelvényt be kellene szerezni, a folyamatban levő opciók mellett. Ott pedig már közel sem biztos, hogy el teljes újrainduló tendert a CAF nyerne.

Combino, Tatra még jó darabig velünk marad, illetve a Ganzok is, amíg meg nem oldják hogy a 2, 47-49-en is járhassanak más típusok.

szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Mad Max2 ***** válasza:
95%

Jobb egy új modern, energiatakarékos villamos mint valami régi elavult.


Ha CAF bevált, akkor miért ne lehetne csak CAF okat üzemeltetni? Még jobb is mert minden szerelő ért majd hozzá, mert csak egy tipust kell megismerniük

szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme külön járműtípust fenntartani csak azért, hogy másképp nézzen ki. Legjobb a közel homogén állomány.
szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Semmiféle ilyen reális terv nincs jelenleg, hogy kizárólag CAF legyen Budapesten. A hamarosan érkező maradék opciós mennyiség közel sem elég a régebbi típusok kiváltására. Ha pedig valami csoda történne, és lenne további beszerezést, akkor azt már közel sem biztos, hogy a CAF nyerné, de ha igen, akkor is valószínűleg újabb, némileg különböző típussal.


2. Igenis az a legjobb mind az üzemeltető szempontjából, mint az utasoknak, ha minél egységesebb járműpark közlekedik.

szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben hidegen hagy, csak járjon gyakran és legyen megbízható, kényelmes. Abszolút nem érdekel miféle típussal oldják ezt meg.
szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BeefEater ***** válasza:
100%
Ha a kiválasztott típus egyébként megbízható és megfelel az igényeknek, akkor az, hogy csak ez legyen jelentős költségmegtakarítást eredményez: csak egy típusra képzed a személyzetet (vezetőtől a szerelőig), csak egyféle alkatrész készletből tartasz raktáron, kevesebb szerszám kell, stb. A fapados légitársaságok is mind így csinálják.
szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!