Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A távolsági buszokon van...

A távolsági buszokon van értelme bevezetni a 300 forintos helyjegyet?

Figyelt kérdés

aug. 31. 07:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Van, de én úgy csinálnám mint a vonaton. Hogy a vásárláskor automatikusan kiválaszt a rendszer neked egy helyet és a végösszegben már szerepel a helyjegy ára is.
szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen megint azok húzták le, akik semmit nem tudnak róla, az egyik válaszoló azt hiszi, hogy ezt majd később fogják bevezetni...

Szerintem van értelme. Így biztosítható a helyed egy nagy távolságú utazás során (mert ugye csak a Budapest - bármi viszonylaton közlekedő országos járatokon opció). Másrészt ezeken a járatokon eddig is kötelezően kellett venni kiegészítőjegyet (ami magában hordozta a helyet is).

Az is szórakoztató, hogy a felháborodottak azzal fenyegetőznek, hogy majd vonattal mennek. Igaz, hogy a buszon lehetőség a helyjegy, bizonyos vonatokon meg kötelező, de hajrá.

szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de vehetsz.


Nem tudom ki mennyit utazik, de válaszokból látszik, hogy nem sokan és nem sokat.


Nah, az a szitu, hogy a buszon adott a helyek mennyisége. Hosszabb utaknál nem engednek álló utast!

Amikor kevés a hely a buszon és sok a felszálló a másik helyeken, akkor van egy felszállási prioritás.

Előre a bérletesek, országbérletesek, aztán a hely jegyesek, majd a sima jegyesek.


S bizony nem egy hisztinek, értetlenségnek voltam szemtanúja. Szégyen, hogy felnőtt emberek milyen gyermeteg lélekkel és agyi kapacitással, érzelemkezeléssel rendelkeznek.


Mondtam is buszosnak, hogy minden tiszteletem nekik, hogy türelemmel, szabályt betartva kezelik a retardált réteget.

Az értelmes emberek pedig helyeseltek erre a mondatomra.


Nem csak nyerészkedés (nem mintha olyan nagy nyerészkedés lenne az egyéb kiadások mellett) , hanem előny az utasnak a hely jegy.

szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!