Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbuszokon az a sárga...

Volánbuszokon az a sárga kütyü az első ajtónál fog valaha működni?

Figyelt kérdés
Emlékeim szerint már 2020-ban elkezdték ezeket felszerelni a buszokra, tavaly év eleje óta nem találkoztam olyan busszal, amin ne lenne ez a sárga kütyü, amit sokszor hallottam validátornak nevezni. A pontos funkcióját sem tudom, valaki csak azt mondta, hogy leolvassa a jegyet, valaki meg állítja, hogy bankkártyás fizetést is lehetővé tesz. Mi ennek a pontos funkciója, és mikor lesznek ezek beüzemelve? És eddig miért nem tették ezt meg?

2023. ápr. 14. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Jegyeket kellene beolvasnia, meg esetleg ilyen QR kártyákat. A bankkártya olvasó, az a kis fekete cucc a monitor mellett.


Azért nem teszik meg, mert még elméletben nincs senki, aki vállalta volna ennek a hátterét szoftveresen. Orbánisztán nyelvére lefordítva, még nincs eldöntve, ki gombolja le a milliárdokat a zsebbe.

2023. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Mert Volánbusz...
2023. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm írt nekik ezzel kapcsolatban, azt ígérték neki, hogy slmrtben az új megye- és országbérleteket már be lehet majd olvasni vele. Gyakorlatban még meglátjuk.
2023. ápr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!