Hogyan lehetséges az, hogy egy MÁV appban vásárolt jegy nem érvényes arra a vonatra, amire megvettem?
Tegnap Kelenföldről utaztam Simontornyára. Nem a 14:57-es S40-essel indultam Kelenföldről, hanem a 15:22-es dunaújvárosi Z42-es zónázóval mentem Pusztaszabolcsig, ott szálltam át az S40-esre. A jegyet is így vettem, ez szerepelt rajta:
Budapest-Kelenföld 15:22
Pusztaszabolcs 15:57
Pusztaszabolcs 16:04
Simontornya 16:44
Az első vonaton nem volt semmi gond, a jegyvizsgáló leolvasta a jegyet, majd figyelmeztetett, hogy Pusztaszabolcson át kell szállnom. Átszállás után a 2. vonaton a jegyvizsgáló hölgy próbálta leolvasni, de valami hibát jelzett neki, erre azt mondta nekem, hogy máskor 2 külön jegyet vegyek, ha átszállással jövök. Erre értetlenkedtem, hogy ilyet, amióta MÁV-val utazom, még nem hallottam. Erre azt válaszolta, hogy ezzel a jeggyel nem lehetséges az "útmegszakítás", ezért kell 2 jegyet vennem. Én mondtam, hogy szerintem ez nem útmegszakítás, hanem átszállásos utazás, és a jegyem is így szól, nem fogok máskor sem 2 külön jegyet venni. Erre annyit mondott: "Márpedig a rendszer szerint ez a jegy így nem érvényes. Én csak jót akartam magának.".
Kérdésem, ami elsősorban MÁV jegyvizsgálókhoz szól: Kinek volt igaza? Szerintem a zónázóról személyre való átszállás (vagy fordítva) akkor sem lenne útmegszakítás, ha történetesen a 2 vonat ugyanoda menne, de itt még ez sem állt fenn. A jegyen konkrétan azok az indulási/érkezési idők szerepeltek, amelyik vonatokkal utaztam, a 2. jegyvizsgáló szerint mégsem volt érvényes a 2. vonatra. Ez hogy lehetséges?
Ahogy én ismerem a kallerokaz az nem tanács volt, hanem egy odavakkantott "legközelebb lerakom két állomás között".
Ha az app így adja ki a jegyet, akkor pedig igenis fogadja el. attól függetlenül mit mond a gép.
#10: Az utas megfelelően vette meg a jegyét a megfelelő vonatokra, azokra, amelyikkel utazott. Milyen tanács az, hogy ne az egyszerűen, szabályos módon vásárolja meg a jegyet, hanem bonyolítson rajta egy kicsit, mert akkor a jegyvizsgálónak nem kell gondolkodnia?
Pár évvel ezelőtt még ráírták a vonatszámot és a dátumot a jegyre, és a következő jegyvizsgáló tudta, hogy melyik vonattal utazott korábban az utas. Működött a rendszer. Most, hogy elektronikusan történik a jegykezelés, már nem kell gondolkodni?
Ha nem fogja fel, mi történt, akkor az valóban az ő hibája, ilyenkor inkább ne adjon tanácsot, hiába jóindulatú. Egyébként nem jóindulatú - Simontornyáig ugyan megegyező a külön vett jegyek ára (930+930) és az egyben vett jegy ára(1860), de ha csak Szabadegyházáig menne az utas, akkor drágább lenne (1120 helyett 930+250), ezen felül plusz macera.
#1: Igen, a 16.04-essel mentem tovább, ami a jegyemen is szerepelt.
#4: Egy jegyet kaptam a jelzett útvonalra.
#8: Itt nem közvetlen kocsiról volt szó, bár az is egy vicc, ahogy a Dombóvár-Pusztaszabolcs-Budapest járatokat kezeli a rendszer. Pusztaszabolcson bemondja a hangos, hogy "végállomás, viszontlátásra, köszönjük, hogy a vasutat választotta", majd átvált a kijelző (miután rácsatol a Dunaújvárosból jövő rész), hogy megyünk tovább a Délibe. A külső kijelző is Pusztaszabolcsot jelez végállomásként, miközben a Délibe megy az egység. Még az olyan vonatoknál is külön szedi a rendszer, amelyiken nincs is újvárosi rész.
#2,3,6: Nem kívánok az Ügyfélszolgálathoz fordulni, mert végülis engedett a kalauz utazni.
Volt egy haverom, aki sok évig a MÁV Informatikánál dolgozott szoftverfejlesztőként, de tavaly otthagyta a céget, mert azt mondta, nagy a káosz a cégnél.
#13: Ennél a vonatnál a "közvelten kocsi" az egy Flirtöt jelent a kettőből, ami elindult a Déliből. Pusztaszabolcson szétszedik őket, és az egyik megy tovább egy másik vonatszámmal Dombóvárra, vagy ahogy te írtad, visszafele meg összeakasztják őket, de ekkor is új vonatszámmal mennek tovább. Talán ez okozhat galibát, de amíg tollal kezelték a jegyet, nem volt ilyen probléma.
Nem tudom, hogy jártál-e már így, vagy egyedi eset volt, mindenesetre a hiba nem a te készülékedben volt.
Akkor pontozzatok csak le és fogjátok a kérdező pártját, akinek annyi köze van a szakmához, mint nekem az űrutazáshoz.
"Ha az app így adja ki a jegyet, akkor pedig igenis fogadja el."
Hol írta a kérdező, hogy nem fogadták el a jegyét? Mutasd meg kérlek.
"Milyen tanács az, hogy ne az egyszerűen, szabályos módon vásárolja meg a jegyet, hanem bonyolítson rajta egy kicsit, mert akkor a jegyvizsgálónak nem kell gondolkodnia?"
Ha két jegyet vesz külön, az is szabályos. Semmi bonyolítás nincs benne. Ablakban is adnak így jegyet.
"Pár évvel ezelőtt még ráírták a vonatszámot és a dátumot a jegyre, és a következő jegyvizsgáló tudta, hogy melyik vonattal utazott korábban az utas. Működött a rendszer. Most, hogy elektronikusan történik a jegykezelés, már nem kell gondolkodni?"
Informatikai következlenség van a rendszerben, amit kiskapuként ki lehet használni. A jegykezelő nem tud változtatni a rendszeren, mert egy nincs kvalitása hozzá, kettő nem azon a részlegen dolgozik, három nincs beleszólása. Még mindig azt gondolod, hogy a jegykezelő egy tanulatlan utcaseprő, akinek nehezére esik gondolkodnia?
"Hol írta a kérdező, hogy nem fogadták el a jegyét? Mutasd meg kérlek."
Ott van a kérdésben:
"Erre annyit mondott: "Márpedig a rendszer szerint ez a jegy így nem érvényes. Én csak jót akartam magának."."
Szerintem több köze van a kérdezőnek a vasúthoz mint neked. Érdemi választ még nem adtál több másik válaszolóval ellentétben. Ha elismerést vársz, akkor menj az ezorétia rovatva, ott szeretik a holdkórosokat.
De szöveget értelmezni azért tudsz, igaz?
"a rendszer szerint ez a jegy így nem érvényes"
Ez hol implikálja azt, hogy a jegykezelő nem fogadta el a jegyet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!