Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan indul el a légcsavaros,...

Hogyan indul el a légcsavaros, és a gázturbinás sugárhajtóművel szerelt repülőgép?

Figyelt kérdés

Már több videót néztem, utána olvastam. Azt értem, ha már halad, és áramlik be a levegő, akkor az a hozzáadott üzemanyaggal elég, és tolóerőt biztosít. De, mikor álló helyzetben van, mi forgatja meg a turbinát, vagy a légcsavart. Annak van egy külön motorja?


Mert először azt meg kell forgatni valaminek, csak azután tudja az elinduláshoz szükséges levegőt bejuttatni az égéstérbe.


2022. júl. 27. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
A segédhajtómű (APU). Jöhet a kérdés, hogy az hogyan indul be. 🙃
2022. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen van külön motor
2022. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
1es az hogyn indul be, ott is van külön motor az indításhoz ? azt tudom hogy a záporjóska tank indítomotort használt
2022. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Az APU semmiképpen nem az indításra való. A dugattyús gépeket ugyanúgy villanymotor forgatja meg, mint az autókban.

Gázturbinásoknál is van elektromos motor. A nagyoknál pedig egy kisebb gázturbina is segíti a felporgést

2022. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Az APU arra van, hogy amikor állnak a hajtóművek, legyen enegiaellátása a gépnek, világítás, műszerek, klíma. Ja, meg a hajtóműindításhoz is az APU adja az elektromos energiát. Nincs kisebb gázturbina. Egy viszonylag kicsi gázturbina van, és előtte egy marhanagy ventilátorfokozat, aminek a légszállítása a tolóerőt adja utasszállító gépeknél. (elenyésző hányada származik a tolóerőnek a meghajtó turbina kimeneti gázsugarából)
2022. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy tudtam, hogy a segédhajtóműből kiáramló levegőt vezetik a turbinálhoz, és ez a légáramlat forgatja meg indítási fokozatban, nem elektromos motor.

Itt is leírták a 4-es hozzászólásban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2022. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
4. Én repüléssel foglalkozó szakcikkből vettem, amit írtam.
2022. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

A kérdező a kisgépektől a nagygépekig lefedett mindent a kérdésével, tehát a helyes válasz az attól függ, hogy pontosan milyen repülőgépről beszélünk. Ami közös, hogy APU mindegyikben van, ami az energiaellátás alapja. Ez kisgépeknél egy kvázi önindítót hajt meg indításkor, nagygépeknél viszont nincs az az önindító, ami egy gázturbinát meg tudna forgatni álló helyzetből. Tehát lényegében mindenkinek igaza van.


#1

2022. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát én mentem egy kanyart Cessna150-el, APU nem volt, vagy nagyon inkognitóban, anyu integetett..
2022. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
És az ANYU mire való? 😄
2022. júl. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!