Mert a mozi és színházbérlet miért éri meg? Vagy amikor nagy kiszerelésben veszel valamit, holott egyebként drágább lenne?
2021. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Viszont sokszor annyi ember veszi igénybe így a szolgáltatást (fizet érte), mintha minden nap lyukasztani kéne 6x.
2021. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Ez a tömegközlekedésre pont nem igaz, nem nyújt értelmes kedvezményt, sőt ha pár munkanap kiesik, már ráfizetés (itt most a dolgozó bérletekről van szó, a diák nyilván más kategória, de azt az állam kiegészíti teljesárúra, ahogy a jegyet is, így a végeredmény ugyan az, csak egy részét az adófizetők állják, nem te).
2021. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
#3
Helyközi esetében valóban, de a helyi bérletek általában pár nap alatt megtérülnek, pláne, ha át is száll az ember a napi rutin során.
2021. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Egyrészt mert ha csak jeggyel lehetne tömegközlekedni, akkor drágább lenne, mint az autó. Másrészt mert így kevesebb jegypénztárost kell fizetni, illetve kevesebb jegyautomatát fenntartani.
2021. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Minden gazdasági tevékenység esetén jó , ha a bevételei kiszámíthatóak, mert kevesebb pénzt kell a különböző kockázatok kezelésére költeni. Ráadásul ha mindenki jeggyel utazna, az őrületes tranzakciós költségekkel járna.
2021. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Még ha nem is olcsóbb, de kényelmesebb havonta egyszer megvenni. A körülményes, kényelmetlen dolgokat inkább kerülik az emberek.
2021. okt. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
#7 én inkább veszek jegyet minden alkalommal és sokan mások is, emiatt szokott késni a busz, mert sok jegyet ad ki a sofőr. Könyörögtünk is, hogy tegyenek egy automatát a legforgalmasabb megállóba, az volt a válasz, hogy azt tölteni kell... Gratulálok Volánbusz! Bár én már áttértem a mobiljegyre, nem a sofőrt zargatom, sokan még mindig feltartják a buszt. Az arra adott kedvezmény miatt még rosszabb ajánlat a bérlet és azt is ugyan úgy le kéne olvasni minden felszálláskor, akkor mindegy, hogy egy jegyet olvasok le, vagy a bérletet.
2021. okt. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Egyébként egyenként adni a jegyet még ha többe is kerül nem éri meg az eladónak, mert szemben a bérlettel ami kivált 15-30 jegyet:
-Minden egyes jegyeladás idővel jár, míg bérletet egyszer kell kiadni. Emiatt megnövekszik pl. a sorbanállás ideje, ha például buszon tudsz csak jegyet venni, és tízen akarnak jegyet venni, akkor már megnövekszik a menetidő is, ahelyett hogy mindenki havonta egyszer bérletet venne
-Egy bérlet legyártása sokkal olcsóbb mint 15-30 jegyé amit ugyanannyi alkalomra használ fel valaki
-Pénzügyileg is sokkal jobb hogy nem 15-30 tétel érkezik be, hanem 1 nagyobb. Ez tranzakciós illeték illetve pénzügyi tervezés szempontjából is jobb
Összességében még abban sem vagyok biztos hogy forintosítva rosszabbul járnának a bérlettel, mint ha jegyet adnának el többért
2021. okt. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
A Volánbusz és MÁV esetében valóban kevésbé éri meg bérletet venni, mert a teljes árú 35-40 utazás alatt térül meg, ennyit pedig aligha utazik valaki (ha nem munkába jár, de azt meg fizetniük kell a munkáltatóknak). A fővárosban már más a helyzet, ott a 350 forintos (vagy 530/2, esetleg 3000/10) jegyár mellett a 9500 forintos felnőtt bérlet legrosszabb esetben is megtérül 36 utazás után, vonaljegyekkel már a 28. utazásnál visszajön, de Budapesten simán összejön egy átlagos napi útvonalon is 2-3 átszállás csak az egyik irányba.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!