Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kell-e "B" vagy más jogosítván...

Kell-e "B" vagy más jogosítvány ahhoz, hogy valaki mozdonyvezető legyen?

Figyelt kérdés
Olyasmi alapra gondolok, mint a buszos vagy kamionos jogsi esetén, hogy egymásra épülnek.

2021. jún. 14. 15:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Ahogy egy utasszállító repülőgép pilótájának, vagy egy teherhajó kaointányának sem. A vizi, légi, vasúti, közúti közlekedés alapjaiban más szakma. Vannak ugyan hasolóságok történelmi okok miatt, de ez elhanyagolható.


Az egy villamos, ami tényleg közvetlenül kapcsolatban áll a közúttal, és érvényes rá a KRESZ, de a "nagyvasút" esetében ez sehol nem áll fenn.

2021. jún. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ez igaz, ezt nem gondoltam át, a troli/villamos esetén kellhet a KRESZ ismerete, a vonatnak nem számít. Olyanra gondoltam, mint a BKV-nyíltnap, ahol "B"-s jogsi kell, hogy vezethess buszt, hátha itt is alap. De akkor nem.


Ja, és senkit nem pontoztam le, örülök a válaszoknak. :o)

2021. jún. 15. 09:38
 13/14 anonim ***** válasza:
a villamos közúti jármű!
2021. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A busz az más téma.

Ott ugyan úgy van kormány, fék, gáz stb mint egy személyautónál.

Voltam én is nyiltnapon és tényleg nagy élmény. De ott egy zárt magánterütről van szó, ahol nem veszel részt a közúti közlekedésben. Elvileg bárki vezethetne, gyakorlatilag azért kérik a B-t, mert az legalább a minimális alap tudást feltételezi, például, hogy a pedálokat nem kevered össze.

Viszont a buszhoz (D kategória) a valóságban még az oktatáshoz is feltétel a C (teherautó) kategória feltétele.

Érdekesség képen a trolibusz vezetőnél elég a B kategória, és rögtön mehetsz az oktatásra.


#13 igen, a villamos az közúti jármű, nem pedig vasúti. Innentől a KRESZ szabályozza a közlekedését. Ide nem tudom mi a feltétel a jelentkezéshez.

2021. jún. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!