Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kismamáknak miért nem adjuk...

Kismamáknak miért nem adjuk át a helyet? (persze sok kivétel van biztos)

Figyelt kérdés
már túl vagyok a 6. hónapon, elég nagy a hasam, a meleg se tesz jót, de van, hogy ki kell mozdulnom otthonról. Hát nekem még se a buszon se a metron nem adta át a helyét senki. Azt vettem észre, hogy látják a pocidat, és utána belefúrják magukat a könyvbe, újságba, a kilátásba. Engem úgy neveltek, hogy mindig adjam át a helyem. Sőt, még ha van is helyem, de felszáll egy kismama, akin látom, hogy jobban küzködik mint én, és senki sem pattan, rögtön átadom a helyemet. Volt már ilyenre példa nem egy! De elég szomorú, hogy egy állapotos nőnek kell átadni a helyet egy másiknak. Persze tudom, hogy vannak rendes emberek, csak olyan ritkán találkozik velül az ember :) Erről szeretnék véleményeket, vagy elméleteket hallani, hogy miért nem adjuk át a helyet? Lehet, csak én vagyok ennyire maradi, de nekem ez kiskoromtól evidens volt. És most csodálkozom , hogy a legtöbb embernek nem!
2010. aug. 22. 14:02
1 2
 11/16 anonim válasza:
71%
Azért kicsit érdekes, hogy itt minden ember átadja a helyét... Megnézném a valóságban is, hogy pontosan mi történik.A képernyő mögül könnyű előzékenynek lenni, végülis úgyse néz utána senki, hoogy tényleg átadjátok-e a helyeteket...
2010. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, hol laksz, én Budapesten éltem jópár évet. Volt egy mell alatt húzott kabátom, és akárhányszor buszra vagy villamosra szálltam, mindig legalább 2-3 ember ugrott fel egyszerre, hogy üljek le, alig tudtam lebeszélni őket, hogy maradjanak nyugodtan, elvagyok állva is. Először nem értettem, mi ez a figyelmesség, aztán rájöttem, hogy a kabátom szabása miatt kismamának néznek. Persze biztosan ki lehet fogni minden közlekedési eszközök figyelmetlen embereket is, meg olyanokat is, akik annyira fáradtak, hogy inkább úgy tesznek, mintha nem is látnának, csak ne kelljen felállniuk.
2010. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Budapesten élek, de én még csak egy udvarias emberrel találkoztam, egy idős hölggyel álltunk az ülés mellet, és mutattam neki, hogy tessék csak leüllni, elég idős volt, meg nagy cucca volt. Ő meg közölte, hogy nem üll le, hiába idős ő nem veszi el a helyet egy kismamától. Nagyon kedves gesztus volt a részéről. Nah de ez volt az egy pozitív eset! A másik, hogy már próbáltam elkérni helyet mástól, hát azok az élmények megérnek egy külön misét. Mindennek lehordtak, hogy én mit képzelek, és jött a sok sok kifogás (ennyit dolgoztam, ilyen gerincbajom van stb., és nem az idősektől kértem el nyílván).
2010. aug. 22. 15:48
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

Én megmondom őszintén kismamáknak mindig feltétel nélkül átadom, pontosabban egy feltétellel, ha észreveszem :(

Mivel sokat utazom, (napi oda-vissza 4 óra melóba) ráadásul ugyanazon az úton, ugyanazokkal a járművekkel, sőt nem egyszer ugyanazokkal az arcokkal, sokszor inkább kifelé bámulok és az aznapi dolgokon vagy minden máson jár az agyam. És akkor megvallom őszintén, minden máson jár az agyam, minden másra figyelek, csak arra nem, hogy esetleg egy állapotos anyuka száll fel. Megesett már, hogy mellém állt, aztán utána 4-5 mp-el kapcsoltam, pirinkodva átadtam a helyet, igaz megköszönte de valamiért benne volt a hangjában az az 5 mp :-)))))


Tehát megvallom, sok a bunkó, de szerintem sokan csak "szórakozottak" pontosabban inkább a millió+1-szer bejárt úton el vannak foglalva a gondolataikkal, problémáikkal, amik mostanában sajnos csőstül jönnek, és elfelejtenek fgyelni.

De szentül állítom, ha az ilyeneket mint én megszólítod, ha nem vesznek észre, egészbiztosan felpattannak. Én pl nem sértődnék meg. Bár tudom, egy nőnek ez megalázó egy férfit megszólítani, de én meg nem sasolhatom oda-vissza 4 órán át mikor száll fel állapotos-lassanjáró-botos-néni-bácsi-gyengénlátó stb.


Az öreg néni már más tészta, bírom azokat, akik fejvesztve, botjukat magasba emelve engem megszégyenítve rohannak a villamos után, majd felszállva kezdődik a "Jajjdefáj a lábam, jajj így jajj úgy..."

2010. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen, ez is igaz, én is sokat merengtem régen a jól megszokott úton, és biztos nem vettem észre mindenkit akinek szüksége let volna rám. :) Természetesen megértem. Én azokkal nem egyezek ki akik képesek jól megbámulni, a szemembe nézni, majd utána belefurni a figyelmüket mindenbe csak, hogy ne segítsenek. Amúgy idős hölgyekről csak annyit, hogy amikor 7kor jártam be reggel, mindig kikaptam az idős hullámot a buszon, hát engem ennyiszer még életemben nem löktek fel.

Lehet az lesz, hogy ezentúl összeszedem bátorságom és megkérek valakit kedvesen, mert kedves hozzászólók azért adtok egy kis reményt az embernek, hogy vannak még udvarias, aranyos emberek. Csak az eddigi tapasztalatok nem voltak ilyen pozitívak sajnálatosan.

2010. aug. 22. 19:22
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem birom a buszt, igy ha hosszabb távra megyek (nálunk nincs vonat sajnos) mindig veszek be egy tablettát, amivel viszont elalszom. (Érdekes viszont, hogy még sohasem aludtam el annyira, hogy túlmentem volna a kiszemelt megállón.) Igy nem látok én meg senkit, és semmit. Viszont, ha mégis, akkor átadom a helyem. Rossz tapasztalataim nekem is vannak: mikor a fiam kikerült a kórházból- szegény súlyos beteg volt, és még nem gyógyult fel teljesen- busszal mentünk haza 40 km-t. A gyerek nyűgös volt érthető módon, és tömve volt a busz. Volt egy hely, de az ablak mellett. A külső ülésen ült egy fiatalember, aki a fiamat beengedte volt, de a gyerek belémkapaszkodott, hogy nem megy el melőlem. Próbáltam meggyőzni, nem ment. Ekkor arra kértem az úriembert, hogy üljön át belülre. Nem volt hajlandó. Igy álhattam a gyerekkel a kezemben 40 km-t.
2010. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!