Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kismamáknak miért nem adjuk...

Kismamáknak miért nem adjuk át a helyet? (persze sok kivétel van biztos)

Figyelt kérdés
már túl vagyok a 6. hónapon, elég nagy a hasam, a meleg se tesz jót, de van, hogy ki kell mozdulnom otthonról. Hát nekem még se a buszon se a metron nem adta át a helyét senki. Azt vettem észre, hogy látják a pocidat, és utána belefúrják magukat a könyvbe, újságba, a kilátásba. Engem úgy neveltek, hogy mindig adjam át a helyem. Sőt, még ha van is helyem, de felszáll egy kismama, akin látom, hogy jobban küzködik mint én, és senki sem pattan, rögtön átadom a helyemet. Volt már ilyenre példa nem egy! De elég szomorú, hogy egy állapotos nőnek kell átadni a helyet egy másiknak. Persze tudom, hogy vannak rendes emberek, csak olyan ritkán találkozik velül az ember :) Erről szeretnék véleményeket, vagy elméleteket hallani, hogy miért nem adjuk át a helyet? Lehet, csak én vagyok ennyire maradi, de nekem ez kiskoromtól evidens volt. És most csodálkozom , hogy a legtöbb embernek nem!
2010. aug. 22. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
nekem se adtak át sokszor,mondjuk nekem télem volt nagy hasam,de csak észre lehet venni hogy 9 honapos valaki,kabát alatt is.sok suttyó.,
2010. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Én vidéki vagyok.Ha gondolod utazz le eddig,én tuti átadom!
2010. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

Sok a tapló ember, Én mindig átadom, még akkor is, ha sok cuccom van. Egyetlenegy alkalommal nem, ha alszom, amikor fölszáll, akkor ugyanis nem tudok róla. (távolsági busznál)

Kisgyerekes anyukáknak is átadom, meg azoknak az öregeknek, akik tényleg alig bírnak menni, esetleg gipszes embereknek.

2010. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

kismamáknak én is mindig átadom, sőt, az idős bácsiknak is.

viszont az idős néni két kategóriára osztható: a piacra, és egyéb szórakozási helyekre járó néni, meg a tényleg néni néni, akinek átadom.

2010. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
60%
Nekem se adják oda a helyet, sőt még tömött buszon is löködtek s majdnem kilöktek a nyitott ajtón ha nincs ott a párom aki a testével véd. Mindenki siránkozik, hogy milyen világban élünk, mennyi baj van, öregszik a társadalom stb. Pedig ha mindenki othonról hozná a jobb értékeket, megbecsülnék a kismamákat. Mert az a gyerek ha felnő foglya az öregek nyugdíját fizetni.
2010. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem tudom... Pesten (és úgy unblock Magyarországon) nagyon sok a bunkó, figyelmetlen ember. Én át szoktam adni a helyemet a terheseknek, és az időseknek, akiken látszik, hogy fáj a lába vagy valami. De volt már rá példa, hogy felajánlottam a helyet egy kb 60 éves nőnek, és mondta, hogy ő még nem annyira öreg, hogy leüljön, tud állni is. Na mondom, köszi... Amúgy nem vagy maradi, szerintem is az lenne a normális dolog, hogy a terheseknek, időseknek, betegeknek (nem nátha, hanem mondjuk lábtörés) átadjuk a helyet. De hát ez Magyarország, mit vársz? :D
2010. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
32%
igen, hát az utolsónál ott a pont. Mindenkinek vannak rossz tapasztalatai tapló emberekkel, akkor inkább ár azt mondják magukba hogy nemérdekel más...Nyilván ez nem természetes meg rosssz.Igen ilyen Magyarorszáág, nagyon BUTÁK az emberek.
2010. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
47%

Kedves kerdezo, teljesen igazad van, az emberek mar csak ilyenek.

Mikor en voltam kb a nyolcadik honapban kb 90 kiloval, felevickeltem valahogy a buszra, de majdnem eltaknyoltam ahogy felertem. A kalauz-akkor meg volt ilyen jegyado neni a buszon- ugy megijedt, hogy elkialtotta magat " Valaki alljon fel, kismama van a buszon!" csak ugy ugraltak felfele :):)


De szerintem nem kell itt varni senkire, csak meg kell kerni valakit, hogy "Elnezest, atadna a helyet Uram/Holgyem, nehez mar allnom itt, koszonom" Ennyi az egesz.

2010. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
47%
igen, ha annyira szenvedsz akkor nem kell várni szólj nekik.
2010. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
77%

én erről nagyon sokat vitatkoztam már egy másik fórumon. Nekem sem adták át sosem, de nem csak Butapesten. Volt hogy egy 40 körüli faszinak annyi bőr volt csak a pofáján, hogy egyszerre startoltunk rá egy helyre és lehuppant az ülésre, rámnézett és elvigyorogta magát:S

szóval az az általános vélekedés, hogy egy terhes nőnek nem fáj semmije, és ha neki esetleg nehéz állnia, akkor egyáltalán ne is közlekedjen se így, se úgy. :S


Nem kell csodálkozni rajta, ez a társadalom szerkezete, sok az egyrészt kilátástalan helyzetben lévő ember, akik olyan szinten a saját bajukkal vannak elfoglalva, hogy másoké nem érdeklik, és sajnos még mindig nagyon sok a tanulatlan proli ebben az országban. Még olyan 20 év, mifre kihalnak a ratkó korszak kölykei, utána már jobb lesz.

2010. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!