Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális a haveromnak ezen...

Normális a haveromnak ezen felfogása?

Figyelt kérdés

Ha megyünk valahová gyakran ő vezet.

Nem egyszer volt már, hogy pl valaki nem belátható kanyarban előzött minket, de a haver már látta hogy jön szembe egy teherautó.


Mondtam neki hogy fékezzen, mert az a marha akkor is előzni akar.

Amikor már az előző autós is észrevette hogy jön valami szembe, akkor sem fékelt le hogy visszasorakozzon mögénk, hanem annál inkább nyomta neki.

Haver meg így tök nyugodtan "ha megdöglik így járt". Azt mondta ő a szabályok szerint közlekedett, a többi meg nem érdekli.


Tényleg pár cm-en múlt hogy frontálisan ütközzön a kamion meg a személykocsis.


Mondjuk tényleg a másik sofőr is fsz volt, mert ha lazán visszafékez vissza tudott volna mögénk sorakozni, de annál inkább nyomta a gázt.


A haver ezeket totál leszrja, sok ilyen eset volt már, de ő egyszer sem fékezett vissza vagy húzódott le ilyen végett. Azt mondta aki eszetlenül előz előbb utóbb rácseszik



2019. jún. 25. 15:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Ez tényleg a haverod vagy o)yan tipikus "haver" akinek beméssz a patikába viagrát venni mert nem áll a cerka? De mind1 is...

A haverod azonkivűl, hogy farok még önmagára is veszélyes, én ha kanyar elött előznék és szembe jönne valami, a frontális üzközés azaz biztos halál helyett biztos jobbra rántanám a kormányt,úgy lenne valamennyi esélyem...és ez puszta tulélési ösztön ami gondolom sok emberben van meg, ugyhogy nem csodálkoznék ha a haverod megjárná egyszer... a másik meg, ha melette ütköznek, simán megeshet, hogy elébe kerűl valamelyik jármű és a legjobb esetben is összetöri a kocsiját, amit majd a biztosító kifizet ahogy akar.

Persze az aki így előz a fő bűnös, de én akkor sem hagynék meghalni valakit vagy valakiket emiatt.

2019. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

A szabályok az alábbiakat mondják ki dióhéjban:

- Kötelességed segíteni a forgalmat, az autós társakat.

- Kötelességed biztonságosan, másokat és magad nem veszélyeztetve vezetni.

- Tilos önbíráskodnod.


Attól, hogy a másik felelőtlen hülye, az nem jogosít fel arra, hogy magad is az legyél. Sajnos pont azokból az esetekből lesznek a legnagyobb balesetek amelyeknél két hülye találkozik össze.

2019. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Nem mellesleg "haverod" mit veszít azzal, ha elengedi a gázt? Semmit. 2-3 másodpercet az életéből meg 0,001 liter benzint a vissza gyorsításnál.


Az emberekkel ez a baj, nem akarnak egy másodpercet sem "odaadni" inkább dögöljön meg a másik.


Nem mellesleg ha balesetet okoz, akkor nem másodperceket, hanem órákat veszít mire kijönnek, kihallgatják a rendőrök, miegymás. Ha meg elhajt az segítségnyújtás elmulasztása ami már bűncselekmény kategória és adott esetben börtönbüntetés jár érte.

2019. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%

A haverod hülye, nem kell ecsetelni, miért, megtették már mások.

Te is hülye vagy, hogy beülsz egy ilyen szuicid roggyant mellé.

Balesetek nagy részében nem azok járnak rosszabbul, akik okozzák azt (mint a kanyarban előző autós), hanem azok, akik elszenvedik (ti, akiket majd beleszorít az árokba a visszasoroló autós).

Nem baj, előbb-utóbb majd megtanulja a haverod, hogy egy kis udvariasság, gázelvétel előnyösebb lett volna, csak imádkozz, hogy te akkor ne legyél mellette.

2019. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

Igazi idióta a haverod.

1. Ő maga is életveszélybe kerül, mert esélytelen megmondani, ki merre sodródik egy ütközés során vagy milyen irányba próbál utolsó pillanatban korrigálni.

2. Nem próbálja megmenteni egy vagy több másik ember életét, holott ez nyilvánvaló erkölcsi kötelessége mindenkinek.

3. Ráadásul az egésszel a világon semmit sem nyer.

2019. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj, hogy az ilyen idióták azért mernek ilyen előzésbe belemenni, mert számítanak rá, hogy te majd úgy is lassítasz, mikor már látod, hogy nem fogja tudni befejezni. Ha senki nem lassítana, soha, akkor ilyenek nem lennének, mert benne lenne a köztudatban, hogy a magyar ember nem fog beengedni.
2019. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Neki az apja is balesetben halt meg kb 2 éve. A saját apjára is azt mondja idióta fsz mert mindig úgy járt mint a bolond, előzgetett össze vissza és egyszer rácseszett
2019. jún. 25. 21:48
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

Sokan így vezetnek, de sosem értettem, ez miért jó. Miért fáj nekik egy kicsit segíteni a másik autóst? Vannak helyzetek, amikor a pofátlanságáért lehet sz_patni a másikat, de azért azt sosem kívánnám senkinek, hogy dögöljön meg egy balesetben. Azt meg főleg nem szeretném, hogy ebben én is hibás legyek.


Nemrég volt, településhatáron még bőven belül nyomtam neki 70-nel 50 helyett (nem vagyok én se szent, na), beérnek egy faroknövelő sportkocsival. Előzni akarnak, de meggondolják magukat, mert jönnek szemből. Előzésre alkalmas hosszú egyenes jön még mindig, üres a szembesáv, ellépek a gázról, kihúzódom szélre, előzzenek. Persze ott nem előznek. Mondom, akkor le vagytok szarva, megint gyorsítok. Erre naná, hogy meggondolják magukat, és kivágnak mögülem ott, ahol már közel a zebra járdaszigettel, utána meg kanyarodik az út. Nem mondom, megszólalt bennem a kisördög, hogy mi lenne, ha ezúttal már nem lépnék el a gázról. De aztán ez megmaradt csupán gondolatnak.

2019. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%

Háááttt , én aggódnék, mi van ha szembe sávba egy ártatlan ember halad, semmi bűne nem volt, csak, hogy pont akkor járt arra amikor az sietős bolond előzte a haverod és a havernak meg snassz jobbra menni egy aprót.. Most érted, jön az X99 vagy , hogy hietőt mondjak, jön Armandó a G mergával, szembe sávban egy éneklő család egy Swiftbe, haverod meg nem húzodik le, aztán nem a haverod a hibás, félre ne érts, csak akkor meg csatt, a Swiftből semmi nem marad az Armandó kiszáll, elfut mindenki a mergábó kivéve Armando, aztán mondja, hogy "ej, meg kő várni a kutya zsarukat". Vége az lesz, hogy Armandó megbánja az előzést, kap 2 hét jogsi bevonást, azt részéről ennyi.


Haverod meg egyszer arra ébred, hogy oppá, ha csak enyhén jobbra megyek, pont befért volna a báró, opp, ma is élhetne a sztereotíp Swiftes család..


Persze ilyen nem történik meg, a jó elnyeri jitalmát és a bűnös meg a méltó büntetését, hááááá nem így van?



Ja, nem..

2019. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%

10:

Én meg nem tudom megérteni. Az igazságérzet nem írhatja felül ilyen helyzetben a biztonságra törekvést. Hiába írják a sírodra, hogy abalesetet a másik okozta.


A megoldás nyilván az lenne, hogy ha minden autón kamera lenne, és egyszerűen bármikor el lehetne küldeni a hatósagoknak, és ha megalapozott, akkor első ilyen szándékosan szabálytalan és másokat veszélyeztető előzés utan dél évre jogsi elvétel, másodiknál eltiltás a vezetéstől egy életre. Hamar javulna az utakon a biztonság...

2019. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!