Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sötétben szabályos a ködlámpa...

KoRn III kérdése:

Sötétben szabályos a ködlámpa használata a vadak könnyebb észrevételére?

Figyelt kérdés
Sötétben, ha felkapcsolom a ködlámpámat, teljesen bele látok az árkokba, az út széleit teljesen belátom, sokkal nagyobb biztonságban érzem magam és az autómat. Nem egyszer előfordult, hogy már messziről észrevettem így egy árokban fekvő rókát, vagy épp közeledő őzet. Tulajdonképpen a sötétben a holt-terem lecsökken. Más autósoktól is láttam már, hogy így közlekednek. KRESZ-en megtanultam, hogy korlátozott látási viszonyokban szabályos ezt használni, mivel a fényereje nagyobb a hagyományos tompított fényszórónál. Ennek ellenére mégis szabályos lehet, ha én így közlekedek? Előre is köszi a válaszokat!

2019. jún. 19. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem szabályos. Ha a gépjármű világítása megfelel a gyárinak, azaz rendben van műszakilag, akkor annak a világításnak elég kell lennie.

A ködlámpa célja az, hogy KÖDben téged időben észrevegyenek. Csínján kell vele bánni, mert szóródik a fénye a ködön. A mögötted jövő csak nagy-nagy vörösséget lát, ha bekapcsolva marad. A szemből érkezőt is zavarni fogja a fénye.

Vakítani nem tud, szemet nem égeti ki (mint egyesek írják), de a szétszóródó fény nem javítja a helyzetet.

Szóval visszatérve a tapasztalásodra: Ha senkit nem zavarsz vele, használd és figyeld a rendőrt. De a jobb oldali lámpád szolgál az út szélének figyelésére. Ezért is aszimmetrikus a két oldal fénykévéje.

2019. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Nem szabályos, ezért az önkéntes rendőr villog és okoskodik az igazi pedig büntethet, de egyáltalán nem zavaró.
2019. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabályos de éjjel lakott területen vagy fás részen mindig így megyek mert nekem is brutál bevilágítja az árkokat... szinte a kiskertekbe is bevilágít míg a sima tompított vagy távolságival csak az előttem levő utat látom...


még jobb a ködlámpa + fényszóró kombó de azt nagyon ritkán használom.


Persze ha jön valaki szemből akkor lekapcsolom a ködlámpát is...

2019. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"5.13. Első ködfényszóró lámpa arra szolgál, hogy köd, hóesés, felhőszakadás, vagy porfelhők esetén javítsa az úttest megvilágítását.


5.14. Hátsó ködfényszóró lámpa arra szolgál, hogy sűrű köd esetén észlelhetőbben jelezze hátrafelé a jármű jelenlétét."

2019. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Tisztelt kérdező és 3-as!

Ti itt véletlenül nem szúrófényre gondoltok a ködlámpa helyett?


[link]

Nekem is volt hasonló, H3-as, 100w-os izzó volt benne, a mostani gyári ködlámpámban meg 55w-os H7 van. Gyakorlatilag semmit sem ér...

2019. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

3-as vagyok, nem!


190-es mercim van, abban nincs ilyen lámpa alul csak a nagy lámpák és abban a ködlámpa.

55wattosak ha jól emlékszem és nagyon jól van kialakítva ezek szerint a foncsor mert nagyon jól bevilágítja az utat előttem és oldalt :)


Sok autót vezettem már de ködlámpát csak 1-2ben kapcsoltam de ott kb. tényleg nem ért semmit....

2019. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem akarlak "elkeseríteni", de abban a ködlámpa izzó H3-as, 55 w-os, ami szúrófényű izzó.
2019. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beidéztem a jogszabályt!!! Ezen mi 0%??
2019. jún. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!