Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak útkereszteződésben van...

Keresem kérdése:

Csak útkereszteződésben van "jobbkéz" szabály?

Figyelt kérdés

Az egyik utca "T" alakban csatlakozik egy másik utcához. Egyenrangú a két út. A bal oldalról jön egy autó (nevezzük "A"-nak) és megy egyenesen, a másik (nevezzük "B"-nek) a T szára felől érkezik.

A balról egyenesen haladó ("A"), vagy a lentről a másik útra kanyarodó autónak ("B") van elsőbbsége? Ilyenkor van jobbkéz szabály?

Az utcákon nincs semmilyen tábla.



2019. febr. 26. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Van tábla, felfestés ? Ha nincs a neked jobb oldalt érkezőnek van elsöbbsége. LoL :D xd
2019. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de a leírás alapján ez is egy útkereszteződés.

Egyébként mindenhol jobbkéz szabály van, ahol nincs más jelzés. Pl. parkolókban is.

2019. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
7%

Fel nem tudom fogni mit nem lehet megerteni a jobbkéz szabályban....hogy heti rendszeresseggel megjelenik mint probléma itt az oldalon.......egyenrangú kereszteződésben(mindegy hogy az T vagy + alakú,azaz 3 vagy 4 ut stb talalkozik)A neked jobbrol erkezőnek van elsőbbsége(értelem szerűen ha neked balra van valaki akkor neked van elsőbbséged)

Ha meg szemben erkezik egymassal 2 auto akkor meg kanyarodási szabály!

2019. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

az út kereszteződés nem azt jelenti a KRESZ-ben, hogy kerszt alakú.

az 5-6 torkolat is kereszteződés, nem csillagozódás. meg a "T" is.

ha nincs tábla, akkor jobbkéz.

2019. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Alapfogalmakkal nem vagy tisztában.


"Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása."

2019. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam.

Az utóbbi két hónapban kétszer jöttem jobb kéz felől és nem adták meg az elsőbbséget. (szerencsére nem történt baleset.) Majd felháborodtak azon, hogy azt mondtam jobbkéz szabály van.

Az egyik esetben egy magát rendőrnek tituláló civilruhás volt a sofőr, és próbált meggyőzni arról, hogy közből való kihajtásnál nincs jobbkéz szabály. A másik azt mondta, hogy ő egyenesen ment, azért van elsőbbsége a jobbról érkező autóval szemben.

Annyira meg voltak győződve igazukról, hogy ki is szálltak az autójukból és hangosan ordítottak velem.

Én meg már kezdtem elbizonytalanodni. Ezért kértem segítséget itt.

2019. febr. 27. 06:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze csak akkor élj az elsőbbségeddel, ha van értelme.

Pl. ha balról jön egy autó egyenesen és te balra akarsz kanyarodni, akkor általában egyszerűbb, ha elengeded és akkor nem kell kerülgetni egymást, meg centizgetni.

2019. febr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!