Ha leáll a metró, és gyalog kell elhagyni, olyankor nem veszélyes a sínben lévő áram? Miért nem kell a metróban maradni, ha nincs veszély?
1. A mostani esetben a híradásokkal ellentétben nem vészfékezés történt (nincs is vészfék), hanem az ajtót feszítette szét egy pánikba esett utas. Ez váltott ki egyszerre vészfékezést és a vonali feszültség automatikus lekapcsolását. Mivel a kommunikáció lehetetlenné vált az utasok és a vonatvezető között (ami elég súlyos hiba!), a vezető nem tudta felmérni a pontos helyzetet és ezért döntöttek inkább a vészkiürítés mellett.
2. Alapesetben a feszültség alatt álló pálya életveszélyes. Bár a sínek között gyalogolva nem feltétlenül ér hozzá az ember, egy kivilágítatlan alagútban (most speciel volt vészvilágîtás) könnyű hasra esni és hozzáérni az oldalt elhelyezkedő áramvezető sínhez. De az adott esetben (helytelenül) magukkal hurcolt táskák, szatyrok is túl közel kerülhetnek a delejhez.
3. Jelen esetben az utasok egy része pánikba esett. Tudom jól, milyen az, amikor tömegben paprikaspray kerül a levegőbe mert magam is menekültet kifelé bulihelyről egy hasonló incidens során. Hidd el: nem akarsz az adott légtérben maradni és ez ügyben nem feltétlenül hozol racionális döntéseket, ha melletted félszàz ember jajveszékel, a másik fele meg olyan jó poénokat szór, hogy “semmi gond, csak egy kis ideggàz”. Tehát itt a vészkiürítés a pánik eszkalálódásának elkerülése érdekében történt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!