Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is tapasztalja hogy egyre...

Más is tapasztalja hogy egyre többször átjön a szembejövő a sávodba?

Figyelt kérdés
10-15 éve talán évente történt velem olyan mint manapság akár naponta. A szembejövő autó, kisteherautó, kamion, busz egyszer csak elkezd a sávomba sodródni majd -jobb esetben- visszarántja. De volt már olyan hogy egy busz jött át és nekem kellett padkára rántanom. Egyre veszélyesebb.
2018. aug. 16. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet is tapasztaltam, meg olyat hogy a szembejövő előzött és három kocsinak kellett elférni az úton.
2018. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nyomkodják a telefont.
2018. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

az a jobbik mikor picit átcsuszik

velem olyan van néha, hogy kanyarba azzal szembesülök, hogy egy kocsi jön a sávomban, nem átcsúszva, hanem mint aki előz

akkor hova ránthatod a kormányt?? másik sávba?? vagy neki a fának??

2018. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as, olyankor jobb híján megállsz. Én igyekszek minél jobban belenézni minden olyan kanyarba, ahol lassabb szembejövőt látok, mert tényleg gyakran fejezik be utolsó pillanatban az előzésr.


Kérdező: mivel rengetegen nyomkodják a telefonjukat vezetés közben, valószínűleg nem alaptalan az észrevételed. Nehezen mérhető, ezért álljom itt egy analógia: a cseh vasútvonalakon 2017-ben kb 30 százalékkal többször haladt át vonat a tiltó jelzésen, mint egy évvel korábban. És ott ugye több száz tonnát mozgató profikról beszélünk, akiknek az állásába és bizony az életébe kerülhet egy ilyen megmozdulás - mi lehet az arány a közutakon?

2018. aug. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én olyan esetet mondtam, hogy nem előznek, csak azzal próbáltam jobban leírni, hogy ténylegesen az én sávomba halad, lakott területen kívűl a kanyarokra való tekintettel megyek 80al, mivel már számítok az ilyen barmokra, ahol úgy van még 60 ra is lelassítok, de olyan esetbe én megállni se tudnék

van egy beláthatatlan kanyar, és a kanyar közepén anyit látok, hogy egy kocsi száguld felém, alapból már a féken van a lábam kanyadba, de alig érkezek félig lenyomni, meg kicsit kintebb vinni az árok fele, ő is félre rántja vissza a másik sávba és így van épp hogy csak elkerülve az ütközés, ha én is tartanám a 90et esélyem nem lenne

egyszer volt olyan, hogy egyenes úton mentem 90 el, még messze volt a kanyar, kocsi jött mögöttem, vágta az indexet és előzött ki, áthúzódott a másik sávba és úgy ment be a kanyarba is minimum egy ilyen 120as tempóval

szerintem ez azért jóval veszélyesebb

az, hogy valaki átcsúszik a másik sávba elég az, hogy rossz ívben veszi be a kanyart, nekem régen az oktató úgy tanította, ki kell balos kanyarnál padkához, jobbosnál a felezőhöz húzódunk és így tudjuk a legbiztonságosabban bevenni anélkül, hogy elhagynánk a sávot

2018. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én útkereszteződésekben tapasztalom ezt. Ha jobbra kis ívben kell kanyarodni, a paraszt bejön középre, mintha egy 40 tonnás kamionnal kéne elfordulnia. Ha balra nagy ívben kéne mennie, akkor meg egyszerűen levágja a kanyart, de úgy hogy simán nekemjönne. Én meg oldjam meg. Elvégre őnagysága közlekedik!
2018. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a sok gyökér nyomkodja a telefont, és nem az utat nézi
2018. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szoktam figyelni a teherautó sofőröket. Kb. minden 4. épp mobilozik mikor szembe jön velem!
2018. aug. 17. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Konkréten milyen helyről van szó? A városban sok helyen annyira szűkek szoktak lenni a sávok, hogy egy teherautó két oldalán van kevesebb mint 10-10cm-nyi üres hely és ebből még kivonódik ugye a tükör kilógása is, ha szigorúak akarunk lenni. Tudod te hogy milyen nehéz pont középen tartani egy dög nagy teherautót egy ilyen kanyargó úton több száz kilométeren keresztül, fáradtan? Ameddig nem megy át a te sávodba addig nem értem miért zavar téged, hiszen nem megy neked, mert visszakormányozza a sofőr.


Számomra sokkal meglepőbb az, amikor olyat látok autópályán(!), hogy a kamion előzéskor úgy lehúzódik, hogy a kamion negyede már a leállósávban jár, ennek ellenére a barom autósnak még így sem elég a hely mellette, szinte karcolja a felezővonalat, pedig a bal oldalán ott van egy fél autónyi hely még neki.

2018. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!