Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1 sávon halad a szembejövő...

Nimszgabi kérdése:

1 sávon halad a szembejövő forgalom. Nincs osztott út, mindkét oldalon lehet várakozni. Ha balra állok, akkor sem megyek a forgalommal szemben. Indulásnál szintén szabályosan indulhatok. Ha egysávos útra nincs KRESZ szabály, akkor miért büntethetnek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 15. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Többször is elolvastam a kérdésedet, de nem lettem okosabb, nem tudom követni mi lenne a kérdés lényege.

Ha egy sávon jönnek szemből is, az nem egyirányú út - értem.

Ha balra állsz, akkor sem mész a forgalommal szembe - nem értem (szerintem mész)

Indulásnál (balról) szabályosan indulhatsz - nem értem (hogyan?)

Ha egysávos útra nincs KRESZ szabály - mi van?

2015. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
én sem értem,már az 1. mondat kifogott rajtam.ha van szembeforgalom akkor az az út kétirányú tehát nem állhatsz meg a menetirány szerinti bal oldalon.
2015. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha meglátnak akkor büntetnek amúgy nem mivel nem bizonyítható megálláskor a haladási irányod
2015. nov. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bal oldalon állsz meg, akkor szembe kellett menned a forgalommal, ami a kresz szerint tilos.

Büntetnek érte.

2015. nov. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gabi, már miért ne mennél szembe a forgalommal? Az általad leírt manővernél muszáj bizonyos mértékben szemben haladnod a beálláshoz. Ráadásul kiállásnál sem fogsz látni semmit a szemből érkezőkből, főleg a motorosokból, biciklisekből.
2015. nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Idézet a KRESZ-ből:


40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.

(2) Egyirányú forgalmi úton az úttest bal szélén - ha közúti jelzésből más nem következik - akkor szabad megállni, ha a jármű mellett az úttest jobb széléig mérve legalább 5,5 méter szélességű hely marad.


[link]


Ebben nincs szó külön "egysávos" útról (azaz alapvetően minden útról van szó, tehát az egysávosról is), kivétel is csak az _egyirányú_ útról van, te meg írsz szembejövő forgalmat, tehát nem egyirányú az út. Ebben az esetben pedig tiltja a KRESZ a bal oldalon parkolást -> (1) bekezdés. Ha pedig megszeged a KRESZ-t, akkor büntetnek.

2015. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!