Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Védett útra balra kanyarodók...

Védett útra balra kanyarodók miért nem akarnak kifordulni, mikor a szembejövő is balra fordul?

Figyelt kérdés

Védett úton nem jön senki, egy autó megy egyenesen, szemben egyenesen menő és kanyarodó nincs, és akkor a vezetők csak nézik egymást...

Ez mindennapos eset, a cégünk előtt.


2017. jún. 19. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább elozeknyseg ha nem ismerik a szabályokat, vagy egyáltalán feltételezni lehet, hogy a másik nem úgy fog közlekedni, mint az hogy mindkettő nagy pofával berongyoljon, de csak az egyiknek legyen igaza és csatt..
2017. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

asszem az előttem szóló el is mondta a lényeget..jártam úgy, hogy a gyökér engem is meg akart kerülni, mint a nagyon régi kresz szerint kellett...még szerencse, hogy résen voltam..


szóval ezért túl óvatosak vagyunk.

ennyire egyszerű.

2017. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szépen lassan el szoktam indulni, levágva a kanyart.

Ez sajnos ilyen egyik autónak sincs elsőbbsége a másikkal szemben. Pont mint amikor 4-en állnak az egyenrangúnál tanácstalanul :)

2017. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Például azért, mert a szembejövő indexe csak kinn maradt, de nem akar kanyarodni... (így megvárják, hogy tényleg fékez-e)

Én már jártam így, majdnem összetörtek, és persze én lettem volna a hibás, mert bekanyarodtam a másik elé...

2017. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy az előttem lévő írta. A haveromat így darálta le egy autószállító kamion. Villogott az indexe jobbra. Haver sietett, azt gondolta hogy a kamionos fordulni akar, aztán csatt. És egyértelműen a barátom volt a hibás. Szerencsére nem lett baja, azon kívül, h az anyja kocsiját totálkárra törte. Addig soha nem szabad kihajtani, amíg tutira nem biztos a dolog. Lehet próbálkozni, de nem biztos h megéri.
2017. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a legsz*rabb dolog, ami szokott történni egy kereszteződésben, mikor mindketten balra akarnak kanyarodni. Erre a KRESZben sincs egyértelmű szabály. Jó, KRESZ szerint mehetnének mindketten, gyakorlatban pedig jön a csatt ilyenkor. Ne csodálkozz, hogy nagy az óvatosság, ez teljesen normális, sőt, örülök, hogy mások is odlafigyelnek erre.
2017. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehet tudni hogy előttem vagy mögöttem akar kanyarodni.Inkább kivárok abból nem lesz baleset.

Már mindkettő nyomvonalért dudáltak és anyáztak rám ,ha röviden kanyarodtam ,ha megkerülve, szóval őszintén fogalmam sincs mi a jó. És a kresz is mindkét módszert szabályosnak írja,szóval ha baleset van nem tudom kinek lesz igaza,gyanítom 50-50 %

2017. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"asszem az előttem szóló el is mondta a lényeget..jártam úgy, hogy a gyökér engem is meg akart kerülni, mint a nagyon régi kresz szerint kellett...még szerencse, hogy résen voltam.. "


Hát ez nem csak a nagyon régi KRESZ szerint van így, én kb. öt éve vizsgáztam és akkor is ELVILEG így kellett volna szabályosan csinálni. Persze elmondták, hogy ez kb. öngyilkosság, ilyet sose csináljunk, hogy nekiállunk keringőzni.

Ilyen esetekben én is kivárok, legalább addig hogy lássam a másik fékez-e.

2017. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy mindenki áll már, oldalanként 3-4 autó.
2017. jún. 19. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem akarnak csattanni. Ilyenkor a legjobb amúgy, ha az egyikük szépen megáll, és elengedi a másikat (jelez is a kezével), ezt hívja a kresz kölcsönös udvariasság elvének. Pontosabban ez így nincs leírva benne, de attól még elméleti képzésen tanítják:

[link]


Én azt mondom, hogy érdemes e szerint eljárni, ugyanis ezzel elkerülhető egy esetleges csatt. Én is engedtem már el autóst, és engem is engedtek már el ilyen szituációban.

2017. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!