Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsga tippek?

Forgalmi vizsga tippek?

Figyelt kérdés
Jövőhét pénteken lesz a forgalmi vizsgám és nagyon izgulok. Tippek, ötletek? Nektek milyen volt a vizsga? Meddig tart?

2018. máj. 28. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

60 perc, ebből 10 perc az adminisztráció és az autó ellenőrzése, 50 perc maga a vezetés.


Ne siess. Ha lassabban mész, akkor több időd van helyesen reagálni, illetve kevesebb forgalmi helyzettel szembesülsz, így kevesebb esélyed van hibázni.

Persze azért ne is tartsd fel a forgalmat.

2018. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne akarj tanácsok tucatjaival készülni a vizsgára, mert csak rosduabb lesz.

Fejben kell rendeznef a dolgot, jó lenne kizárni a "jaj, mi lesz, ha megbukok" gondolatot - semmi katasztrófa nem lesz, buktak meg mások is, de nem ezzel a gondolattal kell foglalkoznod.

Semmi olyat nem kér a vizsgabiztos, amit az oktatóddal bem gyakoroltatok, egy a lényeg, tartsd be a szabályokat.

Erre nem nagyon lehet elméletben készülni, ezért gyakoroltatok az oktatóddal... az sem igaz, hogy a vizsgán tökéletesen kell vezetni, kisebb hibákat elnéznek, de szabálysértés miatt azonnal meg is buktathatbak.

Azt sem javasolnám, hogy törekedj a lassú haladásra - indokolatlan lassú haladásért ugyanúgy megbuktathatnak, mint a gyorshajtásért.

Egy tanácsom van:ha nincs rá külön okod, ne a belső sávokban közlekedj, maradj a szélsöben. Lesz olyan helyzet, amikor be kell menned a belsőbe (pl balra kanyarodás előtt), azzal tudsz magadnak segíteni, ha az ideális sávban haladsz, nem kapkodsz egy utasítás hallatán.

2018. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
85%
Előtte menj el mosdóba. Én nem tettem, kár volt mert majdnem bepisiltem vizsga közben, és írtó kényelmetlen volt. Ettől független átmentem.
2018. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a táblákat meg a tükröket nagyon figyeld! és használd az indexet is! egyébként olyan hamar eltelik az a 45 perc hogy észre sem veszed és már vége is van!
2018. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én tegnap vizsgaztam le. Egyébként annyi hogy nyugi ne kapkodj index,tukrok ezekre nagyon figyelj. És minden táblát figyelj. Azokon minden rajta van. Zárovonalakra és gyalogosokra kifejezett figyelem!!!! Parkolasnal pedig végképp be kapkodj a vizsgabiztosok kifejezetten szeretik az átgondolt szép parkolast. Nekem 20 perc volt a papír munka és az autó leellenőrzése és 40 perc a vezetés de volt már olyan hogy 10 perc papír munka és 20-25 perc volt a vizsga ami tegyük hozzá sikeres volt. Utvonaltol is függ mennyi idő maga a vezetés.

Most ennyi jutott eszembe remélem tudtam segitenu!😊

2018. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Mosdó tényleg alap.


Bár én előtte fél órával elmentem, de idegességemben csomót ittam, amint beültem és elindultam első gondolatom az volt, hogy be fogok hugyozni. Szerencsére rövid volt a vizsga és átmentem.

2018. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nagy tippet nem lehet rá adni, magadnak kell felmérni a tudásod, átgondolni mikor merre, mit kell csinálni. Érdemes végiggondolni a vizsgaútvonal 1-2 neccesebb csomópontját, kereszteződését. Amúgy érdemes előtte közvetlenül vezetni egyet, csinálni minden parkolásból 1-1 típust és kicsit vezetgetni szabadon.
2018. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!