Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos ez így? Mit lehetne...

Szabályos ez így? Mit lehetne tenni ez ügyben?

Figyelt kérdés

Forgalmi vizsgán történt velem a dolog. Meg kell mondja piszok nagy szerencsém volt. Szinte mindenki elengedett, mindenki segített a forgalomban beengedtek sávváltáskor, lemondtak az elsőbbségükről. Én tök örültem neki. Majd mikor már kb a vizsga felénél jártunk, akkor egy egyenrangúhoz értünk. Velem szemben jött egy autó. S mivel kénytelen voltam az út bal oldalán közlekedni mivel jobb oldalt autók parkoltak, rögtön kerestem is egy helyet ahova lehúzódhatok. Majd szerencsémre elengedett ő is. Majd egy mentő is jött bal oldalról, ezért értelem szerűen elengedett. Jobb oldalról ugyan jött egy autó de az is elengedett. Nagyon megörültem neki, ígyhá fogtam magamat és átmentem a kereszteződésen. Majd mikor átértünk a vizsgabiztos megszólalt, hogy álljunk félre mert nem néztem be a kereszteződésben jobbra. Én értetlenül de félreáltam. Megkérdeztem, hogy miért, hiszen elengedett. A válasza az volt, hogy nem érdekli, mert a nekem jobb oldalinak volt elsőbsége. Ezzel a vizsgám véget is ért. A lapra még azt is hibapontnak beszámította, hogy a közúti jelzésekre késve, de helyesen reagálok meg, hogy a közlekedési helyzetet lassan ismerem fel. Mikor kiszált az aztósiskolánál az oktató elkérte a lapomat és azt mondta, hogy ezzel a 2vel nem érti mire gondolt.

A vizsgán még hibám volt amit még az oktató is elismert, hogy 2szer eltévedtem. Valaki elmagyarázná, hogy mit rontottam el, mert nem értem.



2018. febr. 28. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szabályos ez így? Igen. Szigorú volt a vizsgabiztos, de igaza van. Jobbra nézni kell. Mit lehetne tenni? Menni újra vizsgára. Nem feladni, nem nyafogni. :)
2018. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Forgalmi vizsgán látványosan kell nézelődni, lássa a vizsgabiztos, a fejfordításokból, hogy valóban oda néztél.

Az kevés,hogy te a szemed sarkából meglátsz valamit, ha a vizsgabiztos nem érzékeli, hogy valóban oda néztés, jogosnak mondhatóan buktat neg.

Ezt tudják, és úgy is tanítják az oktatók, vizsgán látványosan mozogjon a fej, oldalra, hátra nézést lássa a vizsgabizos a mozdulatból.

2018. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyiban volt igaza hogy a KRESZben nem szerepel az elsőbbségről van lemondás, magyarul jogosan buktatott meg. Épeszű biztos átengedett volna, de ez egy köcsög volt, nem tudsz mit tenni.
2018. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hogyne szerepelne a KRESZ-ben az elsőbbségről való lemondás?
2018. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!